Home / Noderīgi / Nauda ir attiecību spogulis

Nauda ir attiecību spogulis

Kā reiz teica Aleksandrs Rjazancevs – “Nauda ir nožēlojama cilvēcisko attiecību ēna”. Tāpēc nepietiekams naudas daudzums ir sekas sabojātām attiecībām.

Piemēram, ģimenē, kur starp vīru un sievu ir saspringtas attiecības, nevar būt daudz naudas. Īpaši tad, ja domstarpības ir tieši finansiālajos jautājumos.

Tāpat arī naudas jautājums sarežģījās, ja starp vedeklu un vīramāti ir saspringtas attiecības. Tāpēc, ka vīrietim savai mātei ir jāatdod savs dēla parāds un jāsaņem viņas svētība. Jāatdod tik daudz, cik viņa paprasīs. Un, kad viņa paprasīs. Lai cik mums, sievām, tas nešķistu nepareizi.

Marina Targakova par šo tēmu stāstīja kādu patiesu notikumu.
Kāds ārsts Indijā nopelnīja 10 000 dolārus. Indijai tā ir milzīga naudas summa. Un vakarā, kad viņi abi ar sievu jau būvēja savus nākotnes plānus, atnāca viņa māte.

“Atdod naudu” – teica māte.
“Visu naudu?!” – šokēts ārsts pajautāja, baidīdamies paskatīties uz savu sievu.
“Visu”.
Sākumā viņš iedomājās, ka tas ir joks. Domāja, ka mamma pārbauda, vai viņš ir gatavs rīkoties pēc sirdsapziņas likumiem. Pēc ilgākas šaubīšanās viņš viņai pastiepa naudas žūksni. Mamma to sarullēja, ielika kabatā un aizgāja.

Vairākas stundas ārsts un viņa sieva sēdēja klusēdami. Nākamās dienas viņš mocījās ar savām domām un pārdzīvojumiem. Cik tas ir pareizi? Kā viņa varēja? Un, kā es to varēju? Bet indiešu kultūrā tieši tā arī ir pieņemts. Ja mamma prasa, tātad – jādod, un viņš nevarēja rīkoties savādāk.

Jau pēc dažam dienām viņš bija ticis galā ar savām domām un pārdzīvojumiem, un jau elpoja normāli. Un jau nākamajās dienās, praktiski no nekurienes, viņam atnāca vairākas reizes lielākas naudas summas par to, ko viņš atdeva mammai.

Bet mamma, kā vēlāk izrādījās, par visu šo naudu bija nopirkusi zemi, un norakstījusi to uz viņa vārda. Tāds spēks ir mātes svētībai. Kuru bieži vien atņemam saviem vīriem, ar varu cenšoties pārraut viņu saikni ar māti.

Ne mums sodīt savas vīramātes. Viņas piedzemdēja un izaudzinaja pašus labākos vīriešus – mūsu vīrus. Un, kad mēs ar cieņu varēsm atzīt šo faktu un lomu – viss mainīsies. Kad mēs savam vīram varēsim pateikt: “Es ļoti cienu un novērtēju tavu mīlestību pret māti”…

Tas nav viegli, tas nemaz nav tā, kā mēs vēlamies – tiesa. Taču strīdoties ar vīramāti, mēs iznīcinām savam vīram iespēju nopelnīt naudu. Un tas nozīmē, arī sev un saviem bērniem…

Manā gadījumā – viena atklātne ar vārdiem “Paldies, ka tu izaudzināji tik lielisku vīrieti” paveica brīnumu lietas….

Olga Vaļajeva
Tulkoja: Ginta Filia Solis
Avots

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …