Home / Latvijā / “Nogriezta auss un kakla daļa”; leģendārā Lūša dēls stāsta par tēva veselību

“Nogriezta auss un kakla daļa”; leģendārā Lūša dēls stāsta par tēva veselību


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Par to, ka leģendārais Latvijas šķēpmetējs Jānis Lūsis (80) jau deviņus mēnešus cīnās ar ļaundabīgu audzēju, plašāka sabiedrība uzzināja svētdienas, 22. septembra, vakarā, kad savā Facebook profilā to pavēstīja sportista dēls Voldemārs Lūsis, aicinot līdzcilvēkus ziedot tēva rehabilitācijai.

«Godātie draugi! Labu laiku cīnāmies par Jāņa Lūša dzīvību, vēzis, meklējam līdzekļus rehabilitācijai, kam iespēja, sūtiet palīdzību,» saskāries ar veselības aprūpes problēmām mūsu valstī, jau izmisuma dzīts, saviem draugiem un sekotājiem rakstīja Voldemārs Lūsis. Šis ieraksts momentā sasniedza dzirdīgas ausis un piesaistīja ne vien sporta līdzjutēju, bet arī plašākas sabiedrības uzmanību.

«Sirsnīgs paldies! Visiem, kas raksta un atbalsta! Varbūt, pateicoties jums, par veselības aprūpes nozari atbildīgie… sadzirdēs. Jānis nav vienīgais, kurš nesaņem pienācīgu un galvenais LAICĪGU! veselības aprūpi…» sekoja ieraksts jau nākamajā dienā.
Neatkarīgā sazinājās ar Voldemāru Lūsi, lai uzzinātu par viņa tēva šā brīža veselības stāvokli un iespējām, kā leģendārajam sportistam palīdzēt. «Šobrīd situācija ir tāda, ka esam nonākuši atpakaļ nulles punktā – jo pirmās divas operācijas un divdesmit deviņas starošanas (!) diemžēl nav devušas gaidīto rezultātu. Ir nozīmēta trešā operācija, un pirmdien (šodien, 30. septembrī) tēvu liek slimnīcā. Protams, vispirms būs jāveic visi nepieciešamie izmeklējumi, lai saprastu, kādā stāvoklī šobrīd ir viņa organisms, jo – viņam ir astoņdesmit gadu, viņš šogad pārcietis jau divas operācijas, un pēdējā starošana bija tikai pirms pusotra mēneša. Tāpēc, kas būs tālāk, šobrīd nezina neviens. To zināsim pēc izmeklējumiem,» nopietni noraizējies par tēva veselības stāvokli, stāsta viņa dēls, arī bijušais šķēpmetējs. Viņš skaidro: jau pirms otrās operācijas bija nopietni jāgatavojas – jānostabilizē sirds ritms, jāstiprina imunitāte. «Šobrīd jau nav labāk, gluži otrādi – ir sliktāk. Viņš jau vēl īsti nav atjēdzies no tā visa, ko ir pārcietis…» piebilst Voldemārs Lūsis.

Pirmajā operācijā nogrieza ausi
Dzīves melnā svītra leģendārajam sportistam, kurš daudzus gadus stabili turējās pasaules šķēpmešanas Olimpa pašā virsotnē, izcīnot pilnu olimpisko medaļu komplektu, iesākās šā gada sākumā. «Viss sākās ar to, ka uz auss parādījās tāda kā pumpiņa. Tā diezgan strauji kļuva arvien lielāka, līdz sapratām, ka steigšus jāgriežas pie ārsta, lai noskaidrotu, ko tas nozīmē. Diagnoze tika noteikta uzreiz, un tā nošokēja: tas ir ļaundabīgs audzējs… Turklāt – visagresīvākā vēža forma,» Voldemārs Lūsis atsauc atmiņā šā gada janvāra notikumus, kuriem ģimenē neviens nebija gatavs.

«Pirmajā operācijā tēvam nogrieza ausi, un mēs visi domājām, ka ar to šīs ļaunās slimības cēlonis ir neatgriezeniski iznīcināts. Es neesmu onkologs un nezinu, kāpēc pēc pirmās operācijas, skaidri zinot, ka slimība ir tik ļoti progresējoša, nebija starošanas. Vai tā bija ārstu nolaidība, es nemāku komentēt, bet drīz pēc pirmās operācijas tēvs sāka just, ka kakla virzienā parādās kaut kādi samezglojumi. Taču, kamēr tikām pie ārsta, kamēr izstāvējām rindu, bija kļuvis jau tik slikti, ka otrajā operācijā tēvam jau izgrieza visu kakla daļu – līdz pat atslēgas kaulam. Savukārt starošana beidzās ar to, ka ir pilnībā nodedzināts barības vads – paēst viņš nevar, garšu un smaržu vairs nejūt. Līdz ar to ir pamatīgs svara zudums, viņam nav spēka, ir pavisam švaks. Viņš jau gan nepadodas, mēģina aiziet līdz savam dārziņam, paspārda kādu burkānu un iet atpakaļ gultā. Protams, organismam ir jāatjēdzas pēc visa pārciestā,» stāsta leģendārā šķēpmetēja vienīgais dēls. «Tāpēc manī iekšā viss vārās, ir dusmas uz veselības aprūpes sistēmu, tāpēc esmu gatavs darīt jebko, tostarp lūgt sabiedrības palīdzību, jo saprotu: ja atkal vilcināsimies, ja atkal būs mēnešiem ilgi jāstāv rindā, būs par vēlu…»

Visu rakstu lasiet nra.lv

Aplūko arī šo

Ļoti skumja vēsts. Mūžībā devusies Latvijā mīlēta ļoti labi zināma persona!

Mūžībā devusies aktrise Svetlana Bless (1942-2022), starp kuras spilgtākajām lomām minama Žurka Kornēlija Latvijas Nacionālajā …