Home / Latvijā / Svarīga ziņa visiem autobraucējiem, kas pārvietojas pa Rīgas ielām

Svarīga ziņa visiem autobraucējiem, kas pārvietojas pa Rīgas ielām


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Plānots, ka nākamgad Rīgas ielās parādīsies kameras, kas fiksēs automašīnas, kuru vadītāji šķērsos krustojumu pie sarkanās gaismas.
Jaunie luksofori tiks uzstādīti pilotprojekta ietvaros un sākotnēji tas būs kā eksperiments. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis intervijā TV3 ziņām atzina, ka vispirms būtiski saprast, kā jaunie luksofori darbosies un cik tie būs noderīgi.

Vēl nav zināms, vai šoferi ar zīmju palīdzību tiks brīdināti par krustojumiem, kas aprīkoti ar speciālām kamerām. N. Krapsis apgalvo, ka, visdrīzāk, zīmes būs, tomēr tas vēl ir diskusiju jautājums.
Pagaidām nav arī zināms, kuru ielu krustojumos speciālās kameras pārkāpēju “ķeršanai” tiks izvietotas. N. Krapsis atzīst, ka to lietderība būtu novērtējama gandrīz ik vienā krustojumā Rīgā, jo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana notiek visā pilsētā.
Nauda pilotprojektam atvēlēta no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem un tā izmaksas ir aptuveni 100 000 eiro.
Atgādināsim, ka šobrīd joprojām nav skaidrs, kas notiks ar fotoradariem uz Latvijas ceļiem.

Nepilnu divu gadu laikā fotoradari papildinājuši valsts kasi ar nepilniem 15 miljoniem eiro, savukārt fotoradaru uzturēšana gadā izmaksā ap vienu miljonu eiro.
Problēmu rada tas, ka nauda no fotoradariem nepaliek ministrijā, bet gan ieplūst kopējā valsts kasē, kur tā tiek sadalīta dažādu nozaru starpā.

Avots

Aplūko arī šo

Ļoti skumja vēsts. Mūžībā devusies Latvijā mīlēta ļoti labi zināma persona!

Mūžībā devusies aktrise Svetlana Bless (1942-2022), starp kuras spilgtākajām lomām minama Žurka Kornēlija Latvijas Nacionālajā …