Home / Veselība / 11 simptomi, kas liecina par nopietnām sirds problēmām!

11 simptomi, kas liecina par nopietnām sirds problēmām!

Sirdslēkme spēj nogāzt jebkuru. Tā var novest ne tikai līdz invaliditātei, bet arī līdz letālam gadījumam. Viss tikai tapēc, ka sirds nepārtraukti strādā nodrošinot orgānus ar asinīm. Tiklīdz tiek traucēta asins piekļūšana pie sirds (miokarda), tad izveidojas koronārā sirds saslimšana. Tās izpausmes var būt dažādas, šakot no stenokardijas līdz infarktam.  Tieši koronārā sirds saslimšana ir viens no galvenajiem nāves iemesliem mūsu gadsimtā un tā ir problēma numur viens.

Savukārt, novērst to var 30 dienu laikā, ieklausoties signālos, kurus jums sūta sirds. Pat ja daži no šiem simptomiem parādās reti, tam jābūt pietiekamam iemeslam, lai aizdomātos par sirds stāvokli. Ja dienas laikā piecas reizes ir manīti simptomi, tad nekavējoties jāapmeklē ārsts. 

 Nogurums liecina par nepietiekamu asins piegādi, bet vājums par infarkta risku. 

Sāksim ar tiem neskaidrajiem simptomiem, kurus ir ierasts ignorēt un uzskatīt par mirkļa vājumu. Tieši šie simtomi liecina par saslimšanu. 

Simptoms nr.1 nogurums. Jūs tikko piecēlāties no gultas, bet jau jūtaties noguris. Aizbraucāt uz darbu un jau domājat par to kā varētu atpūsties. Atgriežatos no darba spēks ir pilībā izsīcis un ar katru dienu jūs jūtat kā šis nogumurs krājas. 

 • Trauksmes signāls norāda, ka sirds nepiegādā pietiekamu daudzumu asins uz plaušām un smadzenēm. 

Simptoms nr.2 vājums. Liela daļa slimnieku, kuri pārcieta sirdslēkmi, ir atzinuši neilgi pirms tā viņiem ir bijis nenormāls vājums, ka pat nespējuši noturēt papīra lapu. Bezspēks, kas raksturīgs arī pie gripas ir briesmu signāls.  

 • Simptoms liecina par miokarda infarkta risku tuvākajā laikā.

Simptoms nr.3 garastāvokļa maiņas. Nepamatota trauksmes sajūta ir bijusi daudziem, pirms tie ir nokļuvuši slimnīcas palātā. Ārsti iesaka nopietnāk skatīties uz šādu stāvokli, jo tas ir diez gan ierasts simptoms.

 • Spēcīga trauksmes sajūta vai pat nāves bailes var liecināt par tuvojošos sirdslēkmi. 

 Tūska kājās un smaga elpošana var liecināt par infarkta tuvošanos

Simptoms nr.4 smaga elpošana. Ja uzkāpšana uz trešo stāvu jums rada aizelšanos kā pēc noskrieta maratona un nelielas fiziskas aktivitātes rada spēcīgu gaisa trūkumu, tad ir pēdējais laiks apmeklēt kardiologu. Dažkārt aizelšanās var liecināt par tuvojošos sirdslēkmi un radīt sāpes krūtīs. 

 • Traucēta asinsrite neļauj nogādāt skābekli un tas rada paatrinātu elpošānu. 

Simptoms nr.5 reibonis. Lai smadzenes spētu funkcionēt tām nepieciešama pilnvērtīga asinsrite. Tiklīdz smadzenēm ir nepietiekama asinsrite, tas atspoguļojas uz visu organisma stāvokli.   

 • Infarkta laikā ir raksturīgs reibonis un samaņas zudums, tapēc sirds ritma traucējumi ir ļoti bīstami.

Simptoms nr.6 auksti sviedri. Auksti sviedri parādās negaidīti. Jūs sēžat krēslā un pēkšņi paliekat slapjš kā pēc divām stundām svaru zālē. 

 • Trauksmes signāls liecina par sirdslēkmes tuvošanos.

Simptoms nr.7 paātrināts sirds ritms. Reti kāpumi pulsā nerada ārstu bažas, bet neregulārs un ātrs pulss gan. Īpaši ja tam visam papildus ir simptomi kā reibonis, aizelšnās un vājums. Viss tas liecina par aritmiju.  

 • Aritmija var kļūt par infarkta vai pat nāves iemeslu.

Simptoms nr.8 sāpes krūtīs. Pēkšņi parādās un tik pat pēkšņi pazūd. Daudzi cilvēki ignorē šos simptomus un pat nenojauš visu nopietnību. 

 • Visizplatītākais simptoms, kas liecina par sirdslēkmes tuvošanos. 

Simptoms nr.9 tūska. Tūska kājās un svara palielināšanāš ne vienmēr liecina par sēdošu dzīvesveidu. Dažkārt sirds šādā veidā mēģina sūtīt trauksmes signālus. Pie tādiem arī attiecas apetītes zudums. 

 • Liek šķidruma aizture organisma liecina par koronāro sids saslimšanu..

Klepus un kuņģa darbības traucējumi kā simptomi sirds saslimšanai

Simptoms nr.10 kuņģa darbības traucējumi. Uzpūšanās un sāpes vēderā, kas var negatīvi ietekmēt kuņģa funkcionalitāti ne vienmēr liecina par problēmām tieši ar kuņģi, tas var būt sirds brīdinājums. 

 • Trauksmies signāl, kas pēc nopietnības nav mazāks par sāpēm krūtīs, liecina par to ka nepieciešama steidzama izmeklēšana. 

Simptoms nr.11 klepus. Patstāvīgs klepus var parādīties no uzkrātā šķīdruma plaušās. Dažkārt klepus var būt arī asinīm, kas liecina par problēmas nopietnību. Vēl viens trauksmes signāls ir svilpošanas skaņa pie elpošanas.

 • Pastāvīgs klepus norāda uz sirds mazspēju.

Aplūko arī šo

Obligāti jāzin ikvienam, kurš izslimojis COVID- 19 pēdējo 6 mēnešu laikā

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “British Medical Journal”, atklāts, ka ikviens, kas izslimojis Covid-19 pēdējo sešu …