Home / Veselība / Kardiologs nosauc vislabāko fizisko slodzi pret trombu veidošanos

Kardiologs nosauc vislabāko fizisko slodzi pret trombu veidošanos

Trombu veidošanās risks ievērojami paaugstinās priekškambaru fibrilācijas (mirdzaritmijas) pacientiem. Trombi, savukārt, provocē vēl bīstamākas saslimšanas, līdz pat infarktam un insultam. Vienkāršu fiziskās aktivitātes paņēmienu trombu attīstības novēršanai ir nosaucis ārsts-kardiologs T.Gaglošvili.

‘’Pie sirds priekškambaru fibrilācijas mērena fiziskā slodze ir vienkārši NEPIECIEŠAMA! Sirds – tas ir muskulis, kurš ir jātrenē un jāstiprina. Bet, tā kā pie mirdzaritmijas sirds sitas haotiski un neritmiski, nodarbību laikā ir jāseko savam pulsam un, ja kļūst slikti, ir jāapstājas un jāpārtrauc treniņš,’’ – iesaka mediķis.

Ārsts atsaucas uz lielu Tromsø Study pētījumu, kurā piedalījās ap 20 000 norvēģu pacientu. Speciālisti novēroja viņu veselības stāvokli un dzīvesveidu 20 gadu garumā. Noskaidrojās, ka jebkāda mērena fiziskā slodze par 19% samazina priekškambaru fibrilācijas attīstības risku.

‘’Priekšroka jādod mazas intensitātes mērenai slodzei. Tās ir ikdienas pastaigas ar kājām, joga, pilates, mērena peldēšana, velotrenažieris vai elipse mierīgā tempā,’’ – uzskaita Gaglošvili.

Tajā pat laikā ārsts akcentē, ka intensīva un smaga slodze, tieši otrādi, situāciju var tikai pasliktināt. Tādos gadījumos var attīstīties noturīga sirds priekškambaru fibrilācijas forma.

Aplūko arī šo

Kā attīrīt asinsvadus un zarnu traktu mājas apstākļos

Kefīrs un griķi palīdzēs attīrīt jūsu zarnu traktu un asinsvadus, normalizēs vielmaiņu, uzlabos aizkuņģa dziedzera …