Psihologs Jevgēņijs Veličkins: “Partnera izvēle notiek dažreiz nejauši, citreiz pieņemot lēmumu un plānoti, bet vienmērt – NEAPZINĀTI.
Mūsos pašos slēpjas iemesli tieši tāda partnera izvēlei un tieši tādam attiecību formātam.
Kā teica Freids: “Mēs satiekam savā dzīvē tieši tos cilvēkus, kuri jau pastāv mūsu zemapziņā”.
Praktiski visos gadījumos mūs vada iekšējie uzstādījumi, pārliecības, iekšējie, bērnībā pieņemtie vīrieša un sievietes tēli.
Tos dēve dažādi – attiecību scenāriji, uzstādījumi, dzimtas programmas.
Sava partnera izvēlē mēs praktiski nepiedalāmies APZINĀTI un esošā mirklī..
Mēs izpildam kaut kad pieņemtus lēmumus:
– Realizējam nepabeigtās attiecības ar saviem vecākiem vai iepriekšējiem partneriem;
– Aizpildām nesaņemto uzmanību un rūpes no mūsu mammām un tētiem, tikai jau caur citiem cilvēkiem;
– Izdzīvojam tās pašas traumas, kuras gūtas no vecākiem;
– Izpildām uz sevi liktās gaidas un cerības no vecāku puses;
– Pārsnesam, projicējam savu vecāku ieradumus uz saviem vecākiem.
KĀ IZMAINĪT DZĪVES SCENĀRIJU?
Meita bieži vien pārnes savas attiecības ar tēvu vai vectēvu uz citiem vīriešiem, bet dēli savas attiecības ar mammu – uz savām sievietēm.
Katrā cilvēkā ir noteikts partnera un ģimenes tēls, kurš noformējas ģimenē, audzināšanas rezultātā, Dzimtas enerģētikā, pagātnes traumatiskās situācijās, kuktūras vides ietekmē.
Vairākumā gadījumu tie ir slēpti, neapzināti un nepieejami cilvēka uztverei. Šis efekts ir pamanāma tikai caur rezultātu – “atkal es satiku tādu pašu partneri” vai “atkal mani piemānīja”.
Dažreiz zemapziņas tēli ir izteikti un saprotami – gadījumos, kad ir redzamas paralēles ar vecāku dzīvēm, bet cilvēks negrib to redzēt, aizveras no šīs informācijas vai māna sevi..
Mūsu partnera izvēle, pēc būtības, ir iluziora izvēle.
Aizbloķējot zemapziņu, noliedzot objektīvu sevis un savas dzīves redzēšanu, mānot sevi, cilvēks pārstāj redzet reālos iemeslus tam, kas notiek viņa dzīvē. Un arī, kapēc viņš satiek noteikta tipa partnerus. Pie tam, ar scenāriju, kurš atkārtojas.
Personīgā un garīgā izaugsme nevar notikt bez savienošanās ar savu zemapziņu. Kad tas nenotiek, kad cilvēks nobīstas atjaunot saikni savu zemapziņu, zemapziņa paliek viņam kā aizvērta pasaule vai kā draudīgs spēks, kurš cilvēku biedē.
Attiecību scenāriji vai Dzimtas programmas ir līdzīgas ratam, kurā cilvēks nonācis, pats to nepamanot. Turpinot braukt ar ratu, domājot par satikšanās “nejaušībām” vai viennkārši ignorējot situācijas, cilvēks “neiziet” no scenārija vai Dzimtas programmām.
Katru reizi iekļūstot nepatīkamā situācijā (scenāriji vienmērt beidzas negatīvi – tajā vai citā pakāpē), viņš sāk vainot sevi, vēl vairāk iedzenot sevi ritenī.
Meklējot glābiņu no sevis paša un, viņaprāt, nezināmā bailēm, viņš sāk kontrolēt, apspiest, noliegt, ignorēt zemapziņas signālus, nesaprotot, ka tas ir viņa vislielākais DRAUGS UN PALĪGS..
Piemēri..
GRIBU SPĒCĪGU VĪRIETI, LAI AIZSARGĀTU MANI
Sieviete, 32 gadi, vēršas ar lūgumu uzlabot attiecības ar vîru. Pēdējā laikā tās ievērojami pasliktinās, pie tam, bez redzamiem iemesliem. Darba gaitā noskaidrojās, ka meitenei bērnībā bijušas daudz problēmas ar tēva agresiju un ir iegūta drošības sajūtas trauma. Kā rezultātā šī sieviete neapzināti bērnībā pieņēma lēnumu atrast vīru, kurš viņu aizsargās, lai aizpildītu traucēto drošības sajūtu.
Tēta jau sen nav, bet lēmums par spēcīgā vīrieša nepieciešamību, kurš aizsargātu, vel joprojām darbojas.
Neapmierinātība ar attiecībām šai sievietei saistītas ar to, ka vīrs var iedot viņai TIKAI drošības sajūtu, bet tālāk attiecības attīstīties nevar..
Lai arī viņi ir kopā jau daudzus gadus, bet viņas izvēle, kura izdarīta 18 gados, vairāk neder viņai. Jo sieviete ir izaugusi, ieguvusi izglītību, pelna labu naudu un ir zudusi nepieciešamība pēc drošības sajūtas.
BĒGOŠĀ LĪGAVA
Sieviete, 36 gadi, nevar aprecēties. Visi vīrieši, kaut kādu dīvainu iemeslu dēļ, aiziet no viņas dzīves, kā tikko attiecības nonāk līdz laulībām. Tas atkārtojas jau ceturto reizi.
Viņa nesen noskatījusies filmu “Aizbēgusī līgava”, ieraudzīja sevi, tikai bez skaistām kāzām pie dabas krūts un baltā kleitā. Viņas dzīvē viss ir daudz skumjāk un garlaicīgāk. Līgavaiņi pazuda bez paskaidrojumiem vai viņa pati attiecības pārrāvusi.
Darba gaitā noskaidrojās, ka meitene bērnībā pieņēmusi lēmumu “nekad neprecēties”, par cik viņas vecāki visu laiku strīdējās un rājās. Viņā radās ģimenes tēls kā “mūžīgie skandāli, apvainojumi un pretenzijas”. Ar laiku scenārijs iesakņojās zemapziņā, nostiprinājās kopā ar katru vecāku skandālu un sāka darboties.
Atbilstoši – lai nedzīvotu tā, kā dzīvoja vecāki ģimenē un izpildītu pieņemto sevī lēmumu, nevajag precēties!
Meitene nevarēja vienkārši sagribēt citādākas attiecības, jo, pirmkārt, viņā darbojās pieņemtais lēmums, kurš emocionāli un enerģētiski piestiprināts pie daudzām bērnības situscijām. Otrkārt, viņai ir ģimenes tēls, kurš jau ir noformejies.
Zīmējot apziņā citu tēlu, viņa tikai vel vairāk aizgāja ilūzijās. Realitāte vienmērt apstiprināja pretējo.
Un, treškārt, – aplis, kurā nonākusi.
Scenāriji vai Dzimtas programmas vēl līdzinās “snaudošām” programmām – tas aktivizējas tikai noteiktās situācijas, kas līdzinās šai programmai.
Piemēram, šîs meitenes scenārijs neparādās visās attiecībās, viņa vrīvi var spriest par labām attiecībām, būvēt plānus, sapņot par kāzām. Bet, kā tikko reālā situācija tuvojas programmai, scenārija aktivizējas un sāk darboties izpildot pieņemti reiz lēmumu. Lēmums izpildās un programma atkal aiziet zemapziņā.
Darbs ar zemapziņas scenāriju izmainīšanu ietver ģimenes tēla izmainīšanu – strîdi, rāšanās, konflikti un jaunas ģimenes modeļa pieņemšana ( visos mūsos ir ielikti labu attiecību, normālas ģimenes principi, tāpat kā ķermenī ir ielikta normāla orgānu un audu darbība). Atbilstoši, pēc ģimenes modeļa izmainīšanas no negatīvā uz pozitīvo, mainās lēmums “Es pati izvēlēšos labas attiecības, manas attiecības būs mīlestības un uzticības pilnas”.
GRIBU, LAI BAGĀTI VĪRIEŠI MANI MĪL, BET ES TIEM NODARΊU SĀPES
Sieviete, 29 gadi, vērsās ar lūgumu izmainīt situāciju attiecību sfērā. Viņa stāsta, ka viņai ir daudz ļoti turīgi pielūdzēji, ar kuriem satiekas vienlaicīgi, bet ar viņiem ir tikai seksuālas attiecības. Uzbūvēt normālas un ilgstošas attiecības ne ar vienu neizdodas. Tikko ar kādu satuvinās, viņai rodas vēlme attiecības pārraut un nodarīt partnerim sāpīgi. Pie tam, viņai ir dīvaina uzmācīga vēlme būt gultā vislabākai, lai vīrieši “būtu kā bez prāta” no viņas. Tikai pēc tam viņa attiecības pārrauj, lai vīrieši ciestu. Sāksim tikt skaidrībā..
Noskaidrojās, ka bērnībā meitene augusi ģimenē, kurā viņas tēvs bieži un pietiekami atklāti saticies ar mīļākajām. Meitene bērnībā nav saņēmusi uzmanību un maigumu no tēva, bet redzēja, kā citas sievietes saņēma uzmanību.
Un viņa pieņem lèmumu “kad es izaugšu, kļūšu par mīļāko un tad varēšu saņemt uzmanību un mīlestību”.
Bērnībā viņas lèmums bija virzīts uz vēlmi iegūt uzmanību no tēva, vèlāk “pārnesās” uz visiem vīriešiem.
Vèlme nodarīt pāri pārraujot attiecības bija neapzināta atriebība tēvam.
Tēvam bija daudz mīļākās, viņš solīja, ka meita priekš viņa ir vissvarīgākā sieviete, bet katru reizi aizgàja un atstāja viņu vienu..
Šīs programmas izmainīšanas darbs tika virzīts uz pieņemto lēmumu ATBRĪVOŠANU: būt kā mīļākai, gūt uzmanību caur seksu, atriebties tēvam.
Jaunie sievietes lēmumi bija: “būt pašai par sevi, mīlēt sevi, būvēt labas attiecības, neatriebties vīriešiem”.
Ir nepieciešams atšķirt intuīciju no vecāku balsīm savā galvā.
Intuīcija pateiks priekšā kā cilvēkam uzlabot dzīvi, kļūt laimīgākam, uzticēties, atvērties, atrast labu, piemerotu partneri.
Kamert vecāku balsis galvā, tieši pretēji – virza mūs jau pa ierasto vecāku dzīves scenāriju..
Jo tas ir zināms, pārbaudīts, paredzams..
Mamma, kura vīlusies attiecībās ar partneriem, paziņo meitai par partneru bīstamību un rada meitas zemapziņā negatīvu vīrieša tēlu. Pēc pāris gadiem tieši šis tēls un mammas vārdi (mammas traumas) pievilks tādus pašus vīriešus meitas dzīvē.
Intuīcija teiks priekšā – ka ir jāiziet, jāizkļūst no šīm attiecībām, jāpārstāj tikties ar tādiem partneriem, jāatbrīvojas no negatīviem uzstādījumiem. Jo intuīcija strādā kā aizsarginstinkts psiholoģiskā un enerģētiskā sfērā un ir virzīta uz cilvēka dziedināšanu.
Tikai nepieciešams iemācīties atšķirt vienu no otra, atbrīvojoties no negatīvajām programmām un atverot intuīciju.
Avots: http://psychologytoday.ru/public/stsenarii-otnosheniy2/
Tulkoja: OmShanti FB