Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju ir nepieciešams piebarot. Audzējot ziedus mājās, jācenšas atkārtot vai vismaz tuvināt augu dabiskos apstākļus. Iekštelpu stādījumu audzēšanas vietās ir svarīgi radīt pieņemamu mitrumu, apgaismojumu un temperatūru. Mēslošanas līdzekļi stimulēs orhideju augšanu un ziedēšanu.
Kādu mēslojumu izvēlēties?
Ņemot vērā, ka orhidejas dabā aug tropu apvidos un ir piestiprinātas pie koku mizas, jums ir jāsamierinās ar šīm modes tendencēm un jāizvēlas pareizā virskārta. Sagatavojot mēslojumu šiem mājas augiem, varat izmantot divas metodes. Pirmais ir sarežģītas kompozīcijas iegāde īpašā veikalā. Otrais ir dabisko mēslojumu atrašana mājsaimniecības tuvumā.
Šķiet, ka kūtsmēsli ir vislabākā barība orhidejām. Tie satur nepieciešamos ķīmiskos elementus, organiskās vielas un produktīvās baktērijas. Tie ir bagātiar aktīviem fermentiem, vitamīniem un auksīniem. Lai izvēlētos kvalitatīvus kūtsmēslus, jāņem vērā to dzīvnieku vecums, kuri izdala šo produktu, un to barošanai izmantotā barība. Nobriedušu buļļu, zirgu un aitu mēsli ir piepildīti ar lielu slāpekļa daudzumu. Organiskajā mēslojumā, ko iegūst no cūkām un govīm, ir mazāk minerālvielu. Zirgu un aitu kūtsmēslos ir palielināta barības vielu koncentrācija. Par optimālu tiek uzskatīts dabīgais mēslojums, kas iegūts no zirgiem. Tas nededzina saknes, efektīvi baro augu.
Pēc koksnes sadedzināšanas iegūtie pelni ir minerālu savienojumu komplekss, kas var piepildīt orhideju ar fosforu, kāliju, kalciju utt. Koksnes pelni satur magniju, silīciju, mangānu un daudzus citus mikroelementus. Šo virskārtu var kombinēt ar citiem produktiem, gatavojot substrātu ziediem. Šāda veida mēslojums spēj atbrīvot bojātās auga vietas no puves. Orhidejas reaģē uz barojošiem novārījumiem un uzlējumiem.
Kas liecina par to, ka mājas ir slikta enerģija. Kā no tās atbrīvoties?
Aktīvās augšanas laikā iekštelpu zieds ir jābaro ar slāpekli. Fosfors un kālijs orhidejām būs nepieciešami pumpuru rašanās laikā. Turklāt fosfora piedevas palīdzēs jauniem falenopsiem iegūt pareizu attīstību veidošanās fāzē. Iekštelpu ziedu cienītāju ērtībām specializētajos veikalos ir pieejami dažādi virskārtas veidi un formas. Mēslojuma kociņi orhidejām ir viens no tiem. Tie ir ērti lietojami, to derīguma termiņš ir aprēķināts 3-5 mēneši. Jebkurš audzētājs zina, ka stādījumi ziemā atpūšas, tiem nav nepieciešams augšanas stimuls, labākais laiks mēslojuma izmantošanai stieņos ir pavasaris.