Home / Latvijā / Blakus ostai peld līķis, bet tur neviens neko nezina” – pēc Audera nāves atklājas detaļas par farsu, viņu meklējot

Blakus ostai peld līķis, bet tur neviens neko nezina” – pēc Audera nāves atklājas detaļas par farsu, viņu meklējot

Pagājušajā nedēļā mūžības ceļos tika pavadīts rotu mākslinieks un kaismīgs laivotājs Aigis Auders, kura dzīve aprāvās Baltijas jūrā, ceļojot no Kolkas uz Roņu salu. Auders nu ir kremēts, taču viņa tuvinieki un draugi nekad neuzzinās precīzu (pat ne aptuvenu) viņa nāves datumu. Tāpat šī nelaime izgaismojusi arī neorganizētību un pat farsu pazuduša cilvēka meklēšanā.
Sarunā ar portālu Jauns.lv laivotājs un tuvs Aiga Audera draugs Gundars Patmalnieks atklāj, ka Auders izvadīts, tā arī nezinot īsto iemeslu viņa nāvei, jo, tā kā netika ierosināta krimināllieta, nebija arī tiesu medicīniskā ekspertīze nāves cēloņa noteikšanai. “Nosalis vai noslīcis,” min Patmalnieks, piezīmējot, ka pats līdz pēdējam cerējis, ka draugs atradīsies dzīvs. Diemžēl Auderu atrada mirušu jūrā svētdien, 25. augustā. Jūras ūdeņos, nevis izskalotu krastā, kā bija izskanējis iepriekš.


Cilvēks atrasts netālu no Salacgrīvas ostas
Laivotājs Patmalnieks sava drauga meklēšanu sauc par farsu. Labi, tas viens NBS helikopters lidinājies, taču vairāk Roņu un Sāremā salu tuvumā. Bet par to, ko īsti darījusi un kā meklēšanu organizējusi Krasta apsardze, Patmalniekam skaidrības nav vēl šobrīd. Viņaprāt, būtu pieticis relatīvi nelielo jūras platību “izķemmēt” ar motorlaivām un kuteriem, un Auderu atrastu. Taču izrādījās, ka cilvēks, visticamāk, vairākas dienas peldējis Salacgrīvas ostas tuvumā, bet tur neviens pat neesot zinājis, ka jūrā ir pazudis cilvēks un tiek meklēts.

“Līķi atrada 50 kilometrus no Salacgrīvas ostas. Viņš ūdenī atradās dienām ilgi, taču tuvumā esošie cilvēki par to neko pat nezināja. Viņu atrada sagadīšanās dēļ – vienkārši atpūtnieki ar motorlaivu. Un tas parāda visu šo mazorganizētību meklēšanā,” secina Patmalnieks.

Avots

Aplūko arī šo

Ļoti skumja vēsts. Mūžībā devusies Latvijā mīlēta ļoti labi zināma persona!

Mūžībā devusies aktrise Svetlana Bless (1942-2022), starp kuras spilgtākajām lomām minama Žurka Kornēlija Latvijas Nacionālajā …