Home / Latvijā / Brīdina par senu krāpšanas shēmu

Brīdina par senu krāpšanas shēmu


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Kāds lietotājs sociālajā vietnē “Facebook” dalījies ar piedzīvoto un aicina uzmanīties un būt modriem.

Stāvu rindā pēc pusdienām manā iecienītajā pusdienu vietā. Pāris cilvēkus pirms manis stāv trīs krieviski runājošas kundzes vecumā ap 60-70 un kaut ko pasūta pie pārdevējas. Kundzes izceļas no kopējā apmeklētāju loka ar to, ka tāda vecuma cilvēki tur iegriežas ļoti reti- neko nezina daudz ko prasa un lēmumus pieņem lēnu, tādēļ īpaši uzmanību sākumā nepievērsu, vienai ejot ārā, redzu rokā ūdens pudeli, nodomāju- tūristi pārkarsuši.


Rinda uz priekšu nevirzās- nākošās divas arī kaut ko pērk, krieviski kaut ko visu laiku jautā- redzu, ja jaunā pārdevēja netiek galā- vienlaicīgi cenšas apkalpot un atbildēt uz nemitīgo jautājumu straumi, laikam īsti arī krieviski nesaprot. Otrajam darījumam sekoju līdzi un uzreiz kļuva skaidrs- viena kundze liek uz naudas šķīvīša banknoti un prasa ūdeni, pārdevēja izsniedz preci un kasē skaita naudu izdošanai- abas kopā visu laiku novērš uzmanību ar jautājumiem. Uzliktā banknote tikmēr tiek paņemta no šķīvīša un neuzkrītoši turēta rokā- pārdevēja uzliek atlikumu, kas tiek savākts un sākotnējā banknote arī, visi priecīgi.
Trešo darījumu izdevās nofilmēt gandrīz no paša sākuma. Pēc darījuma aicināju klātesošos aiztaisīt ēstuves durvis un izsaukt policiju, jo tikko vairākkārtīgi tik apkrāpta pārdevēja. Protams, ka neviens neko nav redzējis, cietušā nav, jo pārdevēja neko nav piefiksējusi. Policija saukta netiek, durvis paliek vaļā- kundzes neapmierinātas ar situāciju un ļoti pārliecināti uzvedoties, it kā nevienu nav apkrāpušas, dodas ārā.
Es sekoju viņām līdzi un pats zvanu policijai- komunikācija notiek lēnu. Kundzes pašķiras un eju līdzi vienai no tām un vienlaicīgi mēģinu sazināties ar policiju, lai informētu par savu atrašanās vietu. Aizgājām samērā tālu no tās vietas- pa ceļam kopā tramvajā izbraucām vienu pieturu, kundze mani saukāja par maniaku, kas grib viņai maku nozagt, zvanīja Serjožam, lai viņu izglābj no manis, iekāpa taksī, lai brauktu prom. Man izdevās pārliecināt taksistu nevest šo pasažieri. Vēl pēc nelielas kopīgas pastaigas beidzot satikām valsts policijas busiņu. Kundze izturējās ļoti pārliecinoši- es esmu kaut kāds maniaks, lūdza atļauju kāpt busā, lai tiktu glābta no manis. Pēc personu dokumentu pārbaudes un manas mutiskas liecības uzklausīšanas, video nodošanas policijai, kundze tika uzaicināta busā, policija ar mani solīja sazināties.


Atgriezos kafejnīcā- izstāstīju pārdevējai, kas īsti notika. Palūdzu, lai vakarā salīdzina kasi. Bija jau apmēram sapratusi kā viss notika, teica, ka vismaz vienu reizi viņa izdeva naudu arī no piecdesmit euro banknotes.
Šo krāpšanas veidu, manuprāt, ir ļoti grūti pierādīt, tāpēc krāpšanas īstenotāji ir ļoti pārliecināti par sevi.

Esiet vērīgi un modri- gan tie, kuri apkalpo klientus, gan tie, kuri ir apkārt!

Papildinājums: uzzināju, ka tās pašas dienas vakarā, kafejnīcā ieradās “dēls”, samaksāja kasē trūkstošo naudu un lūdza policijā iesniegumu nerakstīt, jo “mātei” ik pa laikam nojūk galva, tas nekas, ka tur bija trīs “mātes”. Bērns vēl esot piedzimis tajā dienā. Scenārijs ir izstrādāts līdz galam- pat tajos niecīgajos krāpšanas pieķeršanas gadījumos, viss tiek ātri nokārtots, lai nebūtu soda un lai varētu turpināt arodu. Kasē trūka 90€, kas tika atgūti, bet arods noteikti tiek turpināts, raksta Jānis.

Aplūko arī šo

Ļoti skumja vēsts. Mūžībā devusies Latvijā mīlēta ļoti labi zināma persona!

Mūžībā devusies aktrise Svetlana Bless (1942-2022), starp kuras spilgtākajām lomām minama Žurka Kornēlija Latvijas Nacionālajā …