Home / Noderīgi / Labākās jāņogu šķirnes

Labākās jāņogu šķirnes

Neviens dārzs nevar iztikt bez jāņogām. Krūmus stāda pat tur, kur tie tā īsti nemaz neaug dēļ karstās un sausās vasaras. Upenes tiek novērtētas ar augstu C vitamīna saturu. (upenes tās pašas jāņogas vien ir). Tiek uzskatīts, ka tas ogām piešķir skābu garšu. Bet, tas nemaz tā nav. Ir šķirnes ar augstu vitamīnu saturu un tajā pašā laikā tām ir salda deserta garša. Var pat uzskaitīt pašas saldākās šķirnes. Tajā pašā laikā tiem būs pareizais vitamīnu, pektīnu un minerālvielu komplekss.

BAGIRA – cukura saturs ogās ir ļoti augsts – pat 10,8%. Šķirne ir salīdzinoši jauna, tai ir daudz priekšrocību. Piemēram, tas ir vienlīdz izturīgs pret ziemas salnām un vasaras sausumu. Šajā ziņā unikāla šķirne. Ogas ir lielas un saldskābas. Ogas var ēst svaigas, neriskējot ar mutes izsitumiem un čūliņām.

HOLANDES SARKANĀS – vidēji vēls ogu ienākšanās laiks. Laba ziemcietība un ražība. Vidēji lielas ogas, ar paskābu garšu, ieteicamas pārstrādei. Pieticīga augšanas apstākļu ziņā.

ONKHEER VAN TETS – agrs ogu ienākšanās laiks, apmierinoša ziemcietība, laba ražība. Lielas ogas, ar paskābu garšu, ieteicamas pārstrādei. Gari ķekari. Vidēja izturība pret lapu plankumainībām.

RONDOM – vēls ogu ienākšanās laiks, apmierinoša ziemcietība, laba ražība. Lielas ogas, garos ķekaros, ar paskābu garšu, ieteicama audzēšanai pārstrādei.

STANZA– vēls ogu ienākšanās laiks, vidēja ziemcietība, laba ražība. Lielas, sarkanas ogas, ar paskābu garšu, ieteicamas pārstrādei. Izturīgas pret slimībām.

SELEČENSKAJA- viena no populārākajām šķirnēm. Ogas ir ļoti lielas, melnas, pēc garšas kā vīnogas. Parasti visu ražu ēd svaigā veidā. No ogām tiek iegūta lieliska sula un kompots. Produktivitāte un izturība pret slimībām ir vidēja.

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …