Home / Pasaulē / Britu ārsti veiksmīgi atdalījuši siāmas dvīņus.

Britu ārsti veiksmīgi atdalījuši siāmas dvīņus.

Tiek ziņots par veiksmīgu ķirurģisko operāciju siāmas dvīņiem no Pakistānas. Laikraksts The Guardian ziņo, ka operācija veikta vienā no galvenajām Londonas bērnu slimnīcām. Operāciju vadīja vairāk kā 100 speciālistu, ieskaitot profesionālus ārstus un bioinženierus.

Divgadīgās māsas Safa un Marva no pilsētas Čarsada piedzima ar kopā saaugušiem galvaskausiem un kopīgu aisnsrites sistēmu. Programma, pēc kuras siāmas dvīnes tika atdalītas notika vairākos etapos – pirmā operācija notika 2018. gada oktobrī, kad meitenēm bija 19 mēneši. Otra operācija tika veikta pēc diviem mēnešiem un vēl nākošā februārī, kad mediķiem pēc 7 stundu gara darba izdevās dvīnes atdalīt.

Pirmās operācijas laikā tika atdalītas arteriālās saites, otrās laikā tika veikta sarežģīta vēnu atdalīšana, kuras laikā Safai sākās stipra asiņošana un ārsti nopietni sāka uztraukties par mazās pacientes dzīvību. Meitenīte izdzīvoja, bet pārdzīvoja insultu. Speciālisti nevar prognozēt kā tas ietekmēs Safas veselību nākotnē.

Pēdējās operācijas laikā galvas tika galēji atdalītas un tika izveidota galvaskausa forma abām meitenēm. Bet kā veiksmīgu operāciju ārsti to tikai atzina tagad pēc noteikta laika.

Dvīnes no slimnīcas tika izrakstītas 1.jūlijā. Viņu māte Zainabi Bibi izsaka lielu pateicību mediķiem. Tagad viņa ar meitenēm un vecvecākiem dzīvo Londonā. Diemžēl meitenīšu tēvs mira no insulta vēl pirms dvīnes bija nākušas pasaulē.

Meitenēm ir nozīmēta ikdienas fizioterapija.

Aplūko arī šo

Biedējošs Vangas pareģojums par 2022. gada 22. decembri

Ir kļuvis zināms gaišreģes Vangas pareģojums par 2022. gadu. Aklā gaišreģe paredzēja, ka nākamajā gadā …