Home / Noderīgi / Dezinformācijas draudi un ieteikumi informācijas izvērtēšanai

Dezinformācijas draudi un ieteikumi informācijas izvērtēšanai


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Lūdzu šajā laikā kritiski vērtē jebkādu informāciju.
Katru bildi, ierakstu, video vērtē kritiski, noteikti noskaidro tās izcelsmes avotu. Pārskati savus sociālos tīklus, kādām lapām seko, vai tās neizplata propagandu, nepatiesu informāciju un atseko tām. Pat šķietami īsta foto var būt safabricējums. Pārbaudi avotu! Netici pirmajiem virsrakstiem, ko ieraugi savā laika joslā. Pārbaudi tā izcelsmi, vai šī informācija ir oficiāli apstiprināta!
Nezināmu, nepazīstamu un šķietami bezpersonisku lietotāju apstiprināšana savos sociālajos tīklos var kļūt par sākumu Tavai ievilināšanai dezinformācijas burbulī. Pārskati ar ko “draudzējies” sociālajos tīklos.
Informācija par Krievijas iebrukumu Ukrainā ir pārņēmusi gan Latvijas, gan pasaules informācijas telpu, taču ne visa informācija ir patiesa. Arī Latvijā tuvākajās dienās un nedēļās var sākties ļoti liels dezinformācijas vilnis.
Ukrainas un savas valsts drošības labā ik dienu un šodien, viena ļoti vienkārša lieta, ko varam darīt ikviens – lasīt un aktīvi dalīties tikai ar Latvijas un Latvijas sabiedroto ❗️OFICIĀLO ❗️informāciju, ar Ukrainas augstāko amatpersonu un valsts iestāžu paziņojumiem, ar ES, NATO, EDSO, Eiropas Padomes, ANO Ģenerālsekretāra OFICIĀLO informāciju.
Zemāk ir daži ieteikumi latviešu valodā, kas var noderēt, izvērtējot pieejamo informāciju plašsaziņas telpā.

Šeit arī ir dažas lapas ar kurām sākt, seko tām, ja to vēl neesi izdarījis:
LR Ārlietu ministrija: https://www.facebook.com/arlietuministrija
LR Ministru kabinets: https://www.facebook.com/valdibasmaja
EK pārstāvniecība Latvijā: https://www.facebook.com/EiropasKomisija
Eiropas Komisija: https://www.facebook.com/EuropeanCommission
NATO: https://www.facebook.com/NATO
ANO: https://www.facebook.com/unitednations

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …