Home / Noderīgi / Dzeramā soda vienmēr palīdzēs dārzkopim. Mani praktiskie padomi, lai būtu bagātīga raža

Dzeramā soda vienmēr palīdzēs dārzkopim. Mani praktiskie padomi, lai būtu bagātīga raža


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Dārznieka lielākais sapnis – novākt bagātu ražu, kura ilgi glabāsies. Cenšoties pasargāt savus augus no kaitēkļiem, dārzkopji pērk daudz dažādas indes kaitēkļu iznīcināšanai. Un izdara milzīgu kļūdu. Tāpēc, ka ķīmiskie līdzekļi nav nekaitīgi, daļa no tiem iekļūst dārzenī iekšā. Taču ir alternatīva – lietot tautas līdzekļus. Piemēram, pārtikas sodu.

Sodu bez problēmām var iegādāties jebkurā pārtikas veikalā. Tās pielietojuma sfēra ir visai plaša: tā var palīdzēt praktiski jebkurā gadījumā. Sāksim ar vīnogām. Mūsu reģionā tās jau ir iedzīvojušās. Kopt tās nav grūti: vienkārši apgriezt pavasarī, tad atsiet un nedaudz piebarot.

Taču ir viena kaite, kura nereti uzbrūk, – pelēkā puve. Te palīdzēs soda. Ogu nogatavošanās perioda apsmidzini vīnogulāju ar šādu šķīdumu: 75 gramus sodas izšķīdini 10 litros ūdens. Tā tu gan augu atveseļosi, gan palielināsi cukura līmeni ogās. Tādā pat veidā vari apsmidzināt augļu kokus pret lapgraužu kāpuriem. Lai apstrādātu augus, ir jāpievieno vēl daži komponenti. Ērkšķogām un jāņogām vairāk derēs šāds šķīdums: 1 ēdamkarote sodas, 1 tablete aspirīna, 1 tējkarote jebkura trauku mazgājamā līdzekļa vai šķidro ziepju, 1 ēdamkarote augu eļļas, 4,5 litri ūdens.

Arī gurķiem palīdzēs soda. Biezi vien pat jaunu gurķu lapas sāk dzeltēt. Tā nav priekšlaicīga vīšana, bet slimības pazīme. Sagatavo šķīdumu: 1 ēdamkarote sodas uz 10 litriem ūdens. Apsmidzini gurķus ar šo šķīdumu, līdzēs!

Soda ir pretiniece arī miltrasai, kura bieži vien uzbrūk kāpostiem. 1 tējkaroti sodas atšķaidi ar litru silta ūdens un apsmidzini ar to kāpostus. Vari šo procedūru veikt ik pēc trim nedēļām, nekaitēs. Ja kāpostus apsēduši kāpuri, uzkaisi kāpostiem sausu sodas pulveri, jautājums būs atrisināts.

Ir vēl viens pārbaudīts līdzeklis, kas palīdzēs atveseļot kāpostus – baldriāns. 3 litriem ūdens pielej 1 pudelīti baldriāna tinktūras un 1 ēdamkaroti šķidro ziepju. Ar šo šķīdumu apsmidzini kāpostus. Kaitēkļi to nepanes, nobeidzas un vairāk netraucē dārzenim augt.

Mēnesi pirms novākšanas, kāpostus vajag apsmidzināt ar ožamo spirtu. 1 pudelīti (40ml) atšķaida ar 5 litriem ūdens, pievieno 2 ēdamkarotes šķidro ziepju. Kāposti mazāk bojāsies, labāk glabāsies.

Dārzeņus no sava dārza var daudz drošāk lietot, nekā veikalā pirktos. Nekad nevaram zināt, ar ko apstrādāti tie, kas rodami veikalu plauktos. Savam varam uzticēties. Soda, piemēram, nekad nekaitēs.

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …