Ikviens vēlas būt laimīgs. Un neviens negrib būt skumjš un pastāvīgi nomākts. katrs no mums zina kādu, kurš vienmēr izskatās apmierināti un pat sāpīgus dzīves pārbaudījumus uztver pozitīvi, nepaliekot par īgņām un pesimistiem. Tas nebūt nenozīmē, ka laimīgi cilvēki neizjūt skumjas, bēdas vai spēku izsīkumu, bet viņi vienkārši neļauj šīm sajūtām sagraut savu dzīvi. Šoreiz noskaidrosim, kādi ir laimīgu cilvēku paradumi?
1. Novērtējiet dzīvi.
Esiet pateicīgi par katru jaunu dienu, kas Jums tiek dota. Izbaudiet dienas patieso skaistumu un tos mazos brīnumus, ko tā Jums sniedz. Izmantojiet katru mirkli un iegūstiet no tā maksimumu. Saskatiet dzīves patieso skaistumu. Neko neuztveriet kā pašsaprotamu un nesatraucieties par sīkumiem.
2. Izvēlieties draugus gudri.
Tas ir grūts darbs, bet centieties ap sevi radīt vidi, kur apkārt Jums ir laimīgi, pozitīvinoskaņoti cilvēki, kuriem ir līdzīgas vērtības un mērķi. Draugi, kuriem piemīt tādas pašas morāles vērtības kā Jums, vienmēr sniegs atbalstu, lai Jūs īstenotu savus mērķus. Jums noteikti īstajā brīdi draugi sniegs palīdzības roku, kad tas būs visvairāk nepieciešams.
3. Esiet vērīgi.
Pieņemt citus cilvēkus tādus kādi viņi ir, jo ir jāsaprot, ka katram no mums ir savas problēmas, dažādi dzīves apstākļi un galu galā daudzas lietas mēs katrs uztveram dažādi. Respektējiet to, kas viņi ir. Izturieties pret apkārtējiem ar laipnību un augstsirdību. Palīdziet viņiem pēc savām iespējām un nemēģiniet kādu mainīt vai uzspiest savu viedokli. Centieties izdaiļot savu dzīvi mijiedarbojoties ar katru cilvēku – paziņu, draugu, ģimenes locekļiem vai vienkārši nejauši sastaptu cilvēku.
4. Nepārtraukti izglītojieties.
Esiet lietas kursā par jaunumiem, piemēram, profesionālā jomā vai par vaļaspriekiem. Izmēģiniet un uzdrīkstieties darīt kaut ko jaunu, to, kas Jums liekas interesants un saistošs, piemēram, modernās dejas, slēpošanu, sērfošanu vai lēkšanu ar izpletni.
5. Problēmas risiniet radoši.
Beidziet sevi žēlot! Tiklīdz Jūs saskaraties ar problēmu, nekavējoties sāciet meklēt risinājumu. Neļaujiet neveiksmēm ietekmēt Jūsu garastāvokli, tā vietā uztveriet problēmas, kā iespēju veikt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē. Iemācieties uzticēties saviem instinktiem, jo tie gandrīz nekad nepieviļ.
6. Dariet to, kas Jums patīk.
Statistikas dati liecina, ka 80% cilvēkiem nepatīk savs darbs. Un nav jābrīnās kāpēc apkārt ir tik daudz nelaimīgu cilvēku, jo lielāko dzīves daļu mēs pavadām tieši strādājot. Tāpēc izvēlieties tādu darbu, kurš Jums patīk un sniedz gandarījumu. Darbs, kur maksā daudz, bet tas nenes prieku, nav tā vērts, lai izniekotu visu savu dzīvi. Atrodiet sev laiku, lai nodotos saviem hobijiem un interesēm.
7. Baudiet dzīvi.
Atrodiet laiku, lai ieraudzītu patieso skaistumu, kas Jums ir apkārt. Dzīve ir daudz kas vairāk par darbu. Nepieciešams laiks, lai sajustu rozes smaržu, sagaidītu saulrietu un saullēktu kopā ar mīļoto, pastaigātos gar jūru, dotos uz mežu vai uz upi, neatkarīgi no Jūsu dvēseles stāvokļa. Skaistums ir visur, Jums vienkārši ir jāpievērš uzmanība tām lietām, kuras agrāk nepamanījāt. Iemācieties dzīvot tagadnē un novērtējiet to, kas Jums tiek dots. Pārstājiet dzīvot pagātnē un nemitīgi domāt par nākotni.
8. Smejieties.
Neņemiet dzīvi pārāk nopietni. Jūs varat gandrīz katrā dzīves situācijā atrast kaut ko jauku, kas izraisa smaidu. Pasmejieties par sevi, ideāli to darīt, nevienam neredzot. Smejieties īstajā brīdī un pasmaidiet par apstākļiem, kurus nevarat ietekmēt. Protams, dažkārt jau ir jābūt nopietnai, jo īpaši jautrībai nepiemērotā brīdī.
9. Piedodiet.
Paturot sevī pāri nodarījumu, Jūs nekaitējat citiem, bet tikai sev. Piedodiet citiem, lai gūtu sirdsmieru. Ja Jūs esat kļūdījusies, tad atzīstiet kļūdu, pieņemiet to kā dzīves mācību un piedodiet sev – kļūdīties ir cilvēcīgi.
10. Pateicieties.
Mācieties izteikt pateicību cilvēkiem un domās pateikties par visu to, ko Jums sniedz dzīve. Saskaitiet visus savus ieguvumus, pat tās lietas, kas Jums šķiet niecīgas. Esiet pateicīga par to, ka Jums ir kur dzīvot, par iespēju strādāt un vēl svarīgāk, par to, ka Jums ir ģimene un draugi. Atrodiet laiku, lai pastāstītu viņiem, ka Jūs patiešām esat laimīga un bagāta, ka tas viss Jums pieder.
11. Ieguldiet attiecībās.
Vienmēr pārliecinieties, ka tuvinieki zina, ka Jūs viņus mīlat neskatoties un konfliktiem vai valdošajām nesaskaņām. Uzturiet un pilnveidojiet savas attiecības ar ģimeni un draugiem, pavadiet vairāk laika kopā. Turiet savus solījumus un nepieciešamības gadījumā sniedziet atbalstu.
12. Turiet doto vārdu.
Godīgums ir labākā politika. Katras Jūsu darbības un lēmumu pamatā vajadzētu būt godprātībai. Esi taisnīga pret sevi un saviem mīļajiem.
13. Meditējiet.
Meditācija ir aktīva atpūta Jūsu smadzenēm. Pēc atpūtas Jums ir vairāk enerģijas un paaugstinās smadzeņu darbība. Meditēt var dažādi, piemēram, ar jogas, hipnozes, relaksācijas, afirmācijas, vizualizācijas palīdzību vai vienkārši atrodoties pilnīgā klusumā. Atrodiet savu veidu, kā relaksēties un praktizējiet to ik dienu.
14. Jūsu dzīve – Jūsu „bizness”.
Koncentrēties uz savas dzīves „veidošanu” – tieši tādu, kādu pati vēlaties. Rūpējieties par sevi un Jūsu ģimeni. Pārstājiet satraukties par to, ko dara vai runā citi. Pārtrauciet runāt par cilvēkiem sliktu un beidziet baumot. Jūs taču neesat tiesnese. Ikvienam ir tiesības dzīvot savu dzīvi tā, kā viņi paši vēlas.
15. saglabājiet optimismu.
Atrodiet kaut ko pozitīvu jebkurā situācijā. Protams, tas nebūt nav viegli un reizēm ir tik grūti saskatīt pozitīvas lietas. Ziniet, ka visam ir savs iemesls. Turieties tālāk no negācijām un neturiet ilgi sevī dusmas. Ja Jūs sāk pārņemt negatīvās domas, tad aizstājiet tās ar pozitīvām.
16. Beznosacījuma mīlestība.
Pieņemt citus cilvēkus tādus kādi viņi ir. Neuzlieciet nekādus ierobežojumus savai mīlestībai. Pat ja Jums ne vienmēr patīk tas, ko dara ģimenes locekļi un draugi, turpiniet tos mīlēt.
17. Esiet uzstājīga.
Nekad nepadodieties. Skatieties uz jebkuru problēmu, kā iespēju ātrāk pietuvoties savam mērķim. Jūs nekad neuzveiks sacīkstēs, ja nepadosieties. Koncentrējieties uz to, ko vēlaties, piemēram, iegūstiet jaunas zināšanas, izveidojiet plānu un rīkojieties. Lieciet uzsvaru uz paliekošām vērtībām, lai patiešām justos laimīga.
18. Uzņemieties iniciatīvu.
Pieņemiet to, ko nevarat mainīt. Laimīgi cilvēki netērē savu enerģiju uz lietām, kuras nevar ietekmēt. Labāk darboties un radīt sev tīkamas lietas nekā gaidīt atbildi, nezinot vai tā vispār pienāks.
19. Saudzējiet sevi.
Rūpējieties par savu ķermeni, prātu un veselību. Veiciet regulāras medicīniskās apskates. Ēdiet veselīgu pārtiku, atliciniet laiku atpūtai. Dzeriet daudz ūdens. Vingriniet savu prātu, nemitīgi dodot tam interesantus un aizraujošus izaicinājumus.
20. Esiet pārliecināta par sevi.
Neizliecieties „guru” visās jomās, taču nenonieciniet savas zināšanas un pieredzi. Galu galā, nevienam nepatīk „tukši” cilvēki. Izpētiet sevi – personīgās stiprās un vājās puses. Esiet pārliecināta par sevi un pilnveidojiet sevi, dariet to, kas Jums vislabāk padodas.
21. Uzņemieties atbildību.
Laimīgi cilvēki zina un saprot, ka paši simtprocentīgi ir atbildīgi par savu dzīvi. Viņi prot uzņemties atbildību par savu garastāvokli, attieksmi, domām, izjūtām, vārdiem un darbiem. Viņi ir pirmie, kas atzīt savas kļūdas, kad tās tiek pieļautas.