Home / Noderīgi / Ja pamani savās attiecībās šīs lietas, tad drīz vien šķirsies

Ja pamani savās attiecībās šīs lietas, tad drīz vien šķirsies


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Amerikāņu psihologs Džons Gotmans (John Gottman) ir studējis attiecības un to problēmas jau 40 gadus, un viņš ir atklājis četras uzvedības izpausmes, kas liecina par to, ka pāris grasās šķirties.

Nicināšana
Piemērs: Viens no partneriem smejas par otru privātā vai publiskā vidē, izsaka aizskarošas piezīmes vai tīši apsaukā, neņemot vērā viņa viedokli.

Vienkāršāk sakot, šis cilvēks parāda, ka nenovērtē savu otro pusīti, bet paši jūtās ļoti svarīgi.

Kā to labot: Nostādi sevi ķircināta un nicinātā cilvēka vietā un centies palūkoties uz šo situāciju no viņa skatu punkta. Atgādini sev, ka mīli savu otro pusīti katru reizi, kad grasies viņu izsmiet vai aizvainot.

Kritika
Piemērs: Viens no partneriem ir viegli aizkaitināms un aizrāda par katru otrās pusītes pieļauto kļūdu, nekavējoties atsaucot atmiņā arī līdzīgas pagātnes situācijas. Tā rezultātā netiek kritizēta kļūda bet gan šī cilvēka personība, beigās tiek pateikts: “Tu vienmēr dari visu nepareizi.”

Kā to labot: Sarunas laikā neizmanto asu toni, nepārveido vienu mazu problēmu par miljoniem citu problēmu. Ja spēsi mierīgi palūgt, lai tava otrā pusīte nākamreiz rīkojas citādi, nepiešķirot šai situācijai tik absurdi lielu nozīmi, rezultāts būs daudz labāks.

Aizstāvoša uzvedība
Piemērs: Viens no attiecībās esošajiem cilvēkiem domā, ka ir izdarījis ko sliktu un, lai izvairītos no kritikas, cenšas nekavējoties sevi aizstāvēt visnotaļ agresīva veidā. Šādu situāciju lieliski raksturo frāze: “Tā nav mana vaina!”Rezultātā arī otrs cilvēks atbild nikni un tas pāraug strīdā.

Kā to labot: Šādos gadījumos labāk uzņemties atbildību par savu uzvedību un atvainoties piemērotā laikā. Ja netērēsiet laiku nevajadzīgiem strīdiem, jūs to varēsiet izmantot daudz patīkamāk.

Izvairīšanās no konflikta

Piemērs: Sajūtot, ka gaidāms ķīviņš, daži cilvēki noskaņojas atbildēt uz to pilnīgi bezemocionāli. Viņi ignorē savu partneri visos iespējamos veidos.

Kā to labot: Nebēdz un necenties palikt viens pats ar savām emocijām. centies mierīgā ceļā atrisināt esošo problēmu, citādi tā kļūs nopietnāka.

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …