Home / 112 / Jūrā pazudušais Auders miris mīklainos apstākļos

Jūrā pazudušais Auders miris mīklainos apstākļos

26. augustā oficiāli tika apstiprināts, ka 25. augustā ir atrastas rotu mākslinieka un pieredzējušā laivotāja Aiga Audera mirstīgās atliekas.

«25. augustā Valsts policija saņēma informāciju, ka Igaunijas pludmalē ir atrasts izskalots vīrieša līķis. 26. augustā noskaidrota vīrieša personība, kas apstiprināja, ka mirušais cilvēks ir bezvēsts prombūtnē esošais Aigis Auders,» tā »Vakara Ziņas« informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Jau iepriekš informējām, ka 1960. gadā dzimušais Aigis Auders 16. augustā ap pulksten 8.00 ar jūras kajaku devās no Kolkas uz Roņa salu Igaunijā. Pēc pulksten 11.00 ar viņu vairs nav bijusi iespēja sazināties.

Raivo Šulcs: «Audera nāvē ir daudz nezināmā»

«Ir atrasts ne tikai kajaks, bet arī pats Aigis Auders. Svētdien pēcpusdienā viņu atrada igauņi. Tuvu Latvijas un Igaunijas robežai piekrastē un ne pie paša krasta, bet gan jūrā – pusjūdzes attālumā no krasta. Viņa kajaks tika atrasts trešdien, 21. augusta vakarpusē. Latvijā mēs to uzzinājām ceturtdien, 22. augusta rītā, kad tika apstiprināta informācija, ka ir atrasts tieši viņa kajaks.
Klīst runas, ka airis bijis piestiprināts pie laivas. Tāpēc mēs šaubāmies, ka viņš to varēja izdarīt jūrā. Un tas ir diezgan mulsinoši. Tas liek domāt par teoriju, ka viņš jau ir devies jūrā ar piestiprinātu airi. Un tas nesakrīt ar to, kā vajadzētu darīt. Ja ir slikts laiks, tad jūrā doties nevajag. Tāpēc nav zināms, kādēļ tas airis bija tik labi piestiprināts. Ja viņš būtu iekritis ūdenī viļņos, tad ir loģiski, ka ir piestiprināts. No viļņiem un jūras puses tik labi nostiprināt – neienāk prātā, kā to var izdarīt. Tad, kad pieredzējuši kajakotāji dodas tādā garā jūras ceļojumā, viņiem līdzi ir pamatairis un rezerves airis. Šajā gadījumā Aigim bija tā sauktais Grenlandes stila airis. Tāpēc viņam tas pamatairis bija garāks. Un rezerves airis īsāks. Viņam bija airi, kādus daudzi Latvijā īstenībā nelieto. Tā kā bija piestiprināts galvenais airis, tad nu spekulācijas var būt visdažādākās.

Viena no teorijām, kas nāk prātā un būtu loģisks izskaidrojums, ņemot vērā to, ka laika prognoze todien bija laba, ka vējš viņu pārsteidzis jūras vidū. Aculiecinieki ziņo, ka vējš sacēlās un nebija tik mierīgs laiks, kā vajadzētu būt.

Ir pieļaujamas divas teorijas. Vai nu viņš jūrā devās jau sliktā laikā, kas būtu diezgan neloģiski, bet tas izskaidro aira nostiprināšanu, vai arī vējš viņu pārsteidza jūras vidū, tādēļ viņš to airi nostiprināja. Ja viņš ir apgāzies, tad tā nostiprināt airi ir loģiski. Kajakotājs nedosies jūrā, zinot, ka ir slikti laikapstākļi. Jo laika prognoze tiešām todien bija laba. Šajā visā ir ļoti daudz nezināmā. Teorētiski var runāt arī par veselības problēmām, kas pēkšņi var radīt sliktu pašsajūtu.

Tomēr vienalga ir neizskaidrojams fakts, ka ir tik labi nostiprināts airis. Zināms, ka Auderam līdzi bija telefons. Manuprāt, pat ja atrodies jūrā ārpus zonas, tad arī ir iespējami ārkārtas zvani glābējiem. Jautājums, kādēļ viņš nezvanīja? Protams, ja ir viļņi un jācīnās par izdzīvošanu, tad uzgriezt telefonā numuru ir diezgan grūti. Es gan nevēlos par to spekulēt, jo mums tiešām trūkst informācijas.

Aplūko arī šo

“Lido” “Vērmanītī” notikusi traģēdija, kur bojā gājusi sieviete

“Lido” restorānā “Vērmanītis” kravas liftā šorīt gājusi bojā trauku mazgātāja, aģentūrai LETA apstiprināja AS “Lido” …