Home / Noderīgi / Attiecības un mīlestība

Attiecības un mīlestība

Jau no bērnu dienām mums ir zināms, ka Ziemsvētku vecītis labprāt mums atnesīs to, ko vēstulītē esam viņam lūguši.
Pasaule tā ir iekārtota – ja spējam precīzi noformulēt, ko sev vēlamies, tad vēlmei ir tendence piepildīties.

Šodien bieži dzird sakām – vēlos sev attiecības, vai – vēlos sev savstarpēji mīlošas attiecības… un te mēs šaujam mērķim garām.

Jo patiesībā vēlamies MĪLESTĪBU, bet “Vēlmju izdalītājam” prasām ATTIECĪBAS vai IEMĪLĒŠANĀS SAJŪTU.

Ar iemīlēšanās sajūtu mīlestība var sākties, tomēr visbiežāk iemīlēšanās pārvēršas par attiecībām. Bet attiecībām ar mīlestību, uzdrošināšos teikt, nav nekāda sakara.

Attiecības ir sava veida darījums, bizness – tajās viens no otra kaut ko sagaida pretī. Tur ir daudz dažādi nosacījumi, gaidas, ilgas, mēģinājumi otru celt, padarīt labāku, pieslīpēties, atrast risinājumus, kas būtu abpusēji ērti, patīkami un izdevīgi.
Tie visi ir priekšnosacījumi tam, lai šķietamā mīlestība varētu veikli pārvērsties neapmierinātībā, vilšanās sajūtā, savu uzstādījumu cietumā vai sāpēs.

Turpretim mīlestībā jau pēc būtības nekas nevar sāpēt un būt nelaimīgs. Nelaimīga mīlestība neeksistē. Mīlestībā mēs esam brīvi un neievainojami, mēs pievelkamies viens pie otra, bet nesaplūstam un nekļūstam otram par īpašnieku, par skolotāju, glābēju, zeķu mazgātāju vai santehniķi.

Protams, mēs varam sarunāt, ka paralēli mīlestībai mums būs arī attiecības, kurās viens otram palīdzēsim un īstenosim kopīgus projektus, bet tomēr tās ir divas atšķirīgas lietas. Jo mīlēt var arī bez attiecībām un ilgstošā prombūtnē.

Mīlestībai nav nosacījumi. Mīlestība ir stāvoklis, kurā ir pievilkšanās, došana bez plāna saņemt par to ko pretī un pieņemšana – es pieņemu otru tādu, kāds viņš ir.

Un visbiežāk otrs ir dzīvs cilvēks, kas var neatbilst maniem priekšstatiem un etaloniem, kurš mainās un tāpat kā es ir brīvs. Tas nozīmē, ka man arī pašam sevi jāpieņem kā tikpat brīvu un dzīvu.

Vai šādu mīlestību var iemācīties? Uzreiz nevar. Bet jo vairāk dzīvoju, jo vairāk šķiet, ka pagūt var. Tāpēc, manuprāt, ir vērts turpmāk Vēlmju dalītājam attiecības vairs neprasīt. Tās taču mums visiem jau ir – labas, sliktas, intīmas, draugu, kolēģu, radinieku un citas.

Noriskē un palūdz viņam mīlestību.

Saulainu augustu!

Didzis Jonovs

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …