Home / Noderīgi / Kā izvēlēties vislabākos puķu stādus?

Kā izvēlēties vislabākos puķu stādus?

No visas stādu daudzveidības mums vienmēr gribas izvēlēties pašus stiprākos un veselīgākos augus, lai tie ar savu ziedēšanu priecētu līdz pat vēlam rudenim. Tādēļ būtu vērts ieklausīties dažos vienkāršos padomos.

  • Ar stādu iegādi nevajag steigties. Katram augam ir savi noteikti stādīšanas laiki. Lai cik būtu silti laika apstākļi, jūnija sākumā iespējamas salnas, kuru dēļ augi var aiziet bojā, un visas jūsu pūles izrādīsies veltas, tāpēc aprīļa beigās – maija sākumā vēl nevajadzētu stādīt siltummīlošos augus.
  • Vislabāk pirkt puķu stādus ar slēptu sakņu sistēmu – šādi augi ir dzīvotspējīgāki. Ja augi ir izstādīti pa vienam, tad ir viegli apskatīt katru un izslēgt nestandarta stādus. Taču, ja jūs iegādājieties stādus vairumā, tad kvalitāte jākontrolē jo īpaši. Uzmanīgi jāatbīda augu rindas viena no otras un jāpārbauda, vai nav tukšu vietu, kas notiek samērā bieži. Visiem stādiem vajadzētu būt aptuveni viena izmēra, nestandarta augus labāk apmainīt.
  • Pārbaudiet, vai nav slimu augu, jo tie stādi, kas starp citiem atrodas vairāk pa vidu, bieži mēdz saņemt mazāk gaismas un telpas, līdz ar to ir vairāk pakļauti slimībām. Īpašu uzmanību pievērsiet lapiņām, tās nedrīkst būt ar pelējumu, gļotām vai kādiem pleķiem.
  • Nepērciet savītušus stādus. Tādi augi atpaliks augšanā, slimos un slikti ziedēs.
  • Puķu stādus apdraud ne tikai slimības, bet arī dažādi kaitēkļi. Tādi augi slikti attīstīsies atklātā augsnē, bet, ja tos iestādīsiet uz balkona, lodžijas vai atstāsiet kādu laiku istabā uz palodzes, tad kaitēkļi nokļūs arī uz istabas augiem.
  • Necentieties pirkt lielus stādus, jo tie sliktāk panes pārstādīšanu. Izvēlieties stādus, kas tiko sākuši ziedēt, ar lielu pumpuru skaitu un tikai pāris atvērtiem ziediem.
  • Izvēlieties stiprus stādus, ar lielu skaitu sānu dzinumu un stingru kātu. Tievi un slikti ziedoši kātiņi bieži salūzt pie pārstādīšanas.
  • Iegādātos stādus pēc iespējas ātrāk vajadzētu iestādīt zemē, bet, ja tas nav iespējams, tad stādu trauciņus novietojiet gaismā (tikai ne tiešos saules staros). Laistiet stādus mēreni, lai zeme būtu mitra nevis slapja.
    Stādus pārstādīt zemē ieteicams vakarā vai mākoņainā laikā. Ja laiks ir karsts un sauss, tad iestādītās puķes nepieciešams laistīt, bet īpaši maigos augus pirmās dienas aizsegt no saules.

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …