Home / Noderīgi / Kā pareizi dēvē katru kāzu jubileju un ko labāk dāvināt. Vērts saglabāt!

Kā pareizi dēvē katru kāzu jubileju un ko labāk dāvināt. Vērts saglabāt!

Kāzu gada dienas ir lieliska iespēja arī pēc vairākiem gadiem atcerēties šo burvīgo dienu. Daudzi pāri lielu nozīmi piešķir tieši gadadienu nosaukumiem un to simbolikai. Tādēļ esmu apkopojusi dažādus materiālus par šo tēmu.

Kāzu dienā jeb pēc viena mēneša svin Zaļās kāzās.
Kāzu diena, kā arī katrs mēnesis pēc laulībām pirmā gada laikā. Simbols: miršu vainags. Kāzu dienā var uzdāvināt kociņu, kurš augs un kļūs tikpat stiprs kā jūsu ģimene.

1 gads – Katūna kāzas
Medus mēnesis sen ir pagājis, dzīvē sākas ikdienas rūpes. Laulātie sāk iepazīt viens otru. Pirmā vienkāršā jubileja. Katūna lakatiņi. Gada laikā laulāto attiecības kļuvušas par ikdienu. Tās simbols ir katūns. Apģērbu no katūna – zināms jaunavības, jaunības un skaistuma simbols.

2 gadi – Papīra kāzas
Balta, neaprakstīta, jauna lapa, kopīgam dzīves sākumam. Attiecības vēl nav pamatīgas, viegli plīst kā papīrs. Uzrakstiet mīlestības vēstuli vai apskatiet vecās, ja esat tās saglabājuši. Dāvina piezīmju grāmatiņas, kartītes, grāmatas, kalendārus.
Ģimenes attiecību nestabilitātes simbols, kas nav izgājušas laika pārbaudījumu. Kāzu gadadienās ir pieņemts dāvināt dāvanas no papīra, plastmasas, kā arī mēbeles, atklātnes ar apsveikumiem un pamācībām. Labākā šīs dienas dāvana ir nauda, kas arī ir papīra. Atkārtota atzīšanās mīlestībā.

3 gadi – Ādas kāzas
Pa 3 gadiem jūsu attiecības kļuvušas pietiekami izturīgas. Ādas īpašības var tikt pielīdzinātas laulāto attiecībām. Āda var tikt nedaudz izstiepta uz dažādām pusēm, to var nospodrināt. Bet ja ar to nepareizi rīkojas tā var arī saplīst. Pāra attiecību transformācija un attīstība.Šim notikumam parasti tiek dāvināti izstrādājumi no ādas vai no dažādām ādas imitācijām. Piemēram, ādas apģērbu, tādu kā apakšveļu, apavus utt. Vecāki var uzdāvināt mājīguma simbolus – divus pārus čību vai zvērādu. Dāvina ādas maciņus, portmoné, siksnas, somas. Ādas somiņa.

4 gadi – Zīda kāzas, Lina kāzas Keramikas kāzas, Ziedu kāzas
Lēnām jūsu mājās ienāk pārticība. Varat atļauties iegādāties lina vai zīda izstrādājumus. Attīstās pāra elegance un mīlestība.
Pieņemts dāvināt: linu, kokvilnu vai sintētisku zīdu. Laulātie viens otram var uzdāvināt apģērbu, kas šūts no lina. Radinieki – gultas veļu, dvieļus, galdautus un salvetes. Vēl oriģinālākā dāvana var būt uz lina tūbas izšūta glezna. Lina gultas velas komplekts.

5 gadi – Koka kāzas, Ceriņu kāzas
Laulātam pārim dāvina koka traukus, kas neplīst un ko nevar salauzt – lai tāda arī būtu ģimene.
Pieci gadi – jau pamatīgs laiks. Pirmā nopietnā jubileja. Ģimene pietiekami stipra, bet kokam ir bīstami ugunsgrēki – ģimenes strīdi. Attiecību saknes, augšana un spēks.Koka trauki

6 gadi – Konfekšu (cukura) kāzas
Domājams, ka nosaukums jau izsaka visu – lai dzīve būtu labāka, tai vajag nedaudz salduma! Saldumi kāzu jubilejā.

6 ar pusi gadi – Cinka kāzas, Čuguna kāzas
Liek atcerēties to, ka arī laulība, tāpat kā cinka trauki, laiku pa laikam jāuzspodrina.

7 gadi – Vara kāzās, Vilnas kāzas
Varš – izturīgs, skaists un pietiekami vērtīgs materiāls. Laulātie apmainās ar vara monētām kā nākamās laimes ķīlu. Vara monētas.

8 gadi – Skārda kāzas jeb Bronzas kāzas
Mirdzošs skārds – attiecību atjaunošanas simbols.
Laulātajiem var uzdāvināt dažādas skārda virtuves piederumus, kā arī izstrādājumus no bronzas vai elektroiekārtas. Virtuves piederumi.

9 gadi – Salmu kāzas jeb Fajansa kāzas
Nosaukums „fajanss” nav tāpat, jo fajanss, stikls un porcelāns ir ļoti trausls materiāls un var viegli saplīst. Šajā gadadienā laulātiem pieņemts dāvināt lietas no fajansa, stikla, kristāla un porcelāna. Piemēram, traukus, statuetes. Porcelāna servīze.

10 gadi – Rožu kāzas jeb Alvas kāzas
Laulāto attiecības jau ir izveidojušās pamatīgas un tika pārbaudītas ar laiku. Tiek uzaicināti visi, kas piedalījās laulāto kāzās.
Šajā dienā laulātie un viņu vedējpāris dejo ar sārtām rozēm rokās. Tiek svinētas dzerot sarkano vai rozā vīnu, atceroties pirmo kāzu dienu. Dāvanas dāvina no alumīnija vai alvas, kā, piemēram, pulksteņus, skulptūras vai svečturus utt. Vīrs sievai dāvina lielu rožu pušķi. Varat sekot Latvijas tradīcijām un uzdāvināt dzintara izstrādājumus. Sarkanas rozes.

11 gadi – Tērauda kāzas
Dāvina traukus no nerūsējošā tērauda. Tērauda trauki. Rotaslietas ar ahātiem.

12 gadi – Ahāta kāzas
Rotaslietas ar ahātiem.

12 ar pusi gadi – Niķeļa kāzas
Atgādina — neaizmirstiet rūpēties par attiecību spožumu!

13 gadi – Mēness akmens kāzas, Mežģīņu kāzas
Dāvina mežģīņu un vilnas izstrādājumus. Mežģīņu apakšveļa.

14 gadi – Sūnu ahāta kāzas
Dāvina ahāta rotājumus.

15 gadi – Stikla jeb kalnu kristāla kāzas, Dzintara kāzas
Attiecības var būt trauslas kā stikls – saudzējiet tās!
Parasti dāvina kristāla vai stikla traukus, lai ģimenes dzīve būt tīra kā stikls. Kristāla trauki.

16 gadi – Topāza kāzas

17 gadi – Ametista kāzas

18 gadi – Granātu kāzas

19 gadi – Hiacinšu kāzas

20 gadi – Porcelāna kāzas
Gadu laikā nostiprinājušās vērtības. Viesiem cienastu pasniedz jaunos porcelāna traukos, jo tiek uzskatīts, ka no vecajām servīzēm nekas nav palicis pāri.
Dāviniet porcelāna servīzi: kafijas servīzi, ja laulātajiem garšo kafija; tējas – ja dod priekšroku tējai, galda servīzi, ja viņiem patīk aicināt viesus. Porcelāna servīze.

23 gadi – Safīra kāzas

25 gadi – Sudrabkāzas
Savienība ir cēla kā sudrabs. Tās izturība jau nav atkarīga ne no kādām nejaušībām. Cienījams mīlestības apliecinājums Tiek pulcināti radi. Blakus zelta laulības gredzenam uzvelk sudraba gredzenu. Ja redzamā vietā glabāts līgavas miršu vainags, tagad tas jānomaina pret sudraba vainadziņu. Dāvina rotaslietas un izstrādājumus no sudraba. Sudraba rotas lietas.

26 gadi – Gaišzilā safīra kāzas

30 gadi – Pērļu kāzas
Simbols tam, ka aizritējušie trīsdesmit laulības gadi ir bijuši kā trīsdesmit spodru pērlīšu virtene. Laulība laika gaitā aug- atceraties visas prieka un laimes asaras. Šajā dienā vīrs dāvina sievai kaklarotu. Pērļu kaklarota ir auglības simbols un talismans, bet tieši pērles dāvināt nav obligāti, derēs arī kāda rotaslieta ar gaišu akmentiņu. Pērļu kakla rota.

35 gadi – Audekla kāzas jeb Koraļļu kāzas
Unikāla mīlestības pilna laulība. Sarkanie koraļļi ir veselības un ilgas kopdzīves simbols. Dāvina sarkanos koraļļus, galdautus, dvieļus un citus izstrādājumus no auduma. Sieva dāvina vīram kreklu kā to darīja kāzu dienā. Krekls.

37 ar pusi gadi – Alumīnija kāzas
Pāra izturība un spēja mainīties laika gaitā.

39 gadi – Kaķacs kāzas

40 gadi – Rubīna kāzas
Rubīna krāsa – asins krāsa. Laulāto attiecības ir tuvas, radniecīgas. Rubīns ir mīlestības un uguns akmens. Tas glabā laimi un mīlestību. Var mainīt vecos laulības gredzenus uz jauniem. Mīlas liesma, kas vēl jo projām kvēlo abu laulāto starpā. Labāk dāvināt dāvanu, kam ir rubīna krāsa.

45 gadi – Safīra kāzas jeb Aleksandrīta kāzas
Safīrs simbolizē uzticību un krietnumu. Sirsnība un mīlas pilna laulība Laulātie viens otram dāvina izstrādājumus ar safīru, piemēram, brošu/piespraudi vai gredzenu. Var dāvināt arī labu vīnu vai dzirkstošo vīnu, galvenais nevis cena, bet dāvanas svinīgums.

50 gadi – Zelta kāzas
Bērni vecākiem dāvina jaunus laulības gredzenus, jo vecie gredzeni ir nodiluši, arī to valkātāju rokas — mainījušās. Vecāku laulības gredzeni tiek atdoti bērniem (ja bērni nav precēti) vai mazbērniem. Pilnīgi derēs arī kādas citas zelta rotaslietas. Laulības gredzens.

52 gadi – Zvaigžņu rubīna kāzas

55 gadi – Smaragda kāzas
Laulāto savienība ir tikpat jauka kā smaragds. Relaksācija un apmierinātība ar izdevušos laulību. Parasti dāvina dažādas rotaslietas ar smaragdiem.

60 gadi – Briljanta kāzas jeb Dzeltenā dimanta kāzas
Pilnīgi nekas nevar izjaukt šīs attiecības, kas ir tikpat mirdzošas kā dimants. Vīrs savai sievai dāvina briljanta rotaslietas, bet viesi izstrādājumus no kristāla. Briljanta gredzens.

65 gadi – Dzelzs kāzas, Caurspīdīgā safīra kāzas jeb Dimanta vainaga kāzas
Kāzu gadadiena simbolizē kāzu laulību izturību. Dāvina izturīgas, labas kvalitātes lietas.

67 gadi – Purpurkrāsas safīra kāzas

70 gadi – Laimības kāzas, Pateicības kāzas jeb Dzīvinošās kāzas

75 gadi – Kroņa kāzas jeb Vainagkāzas

80 gadi – Ozola kāzas
Dāvina mēbeles, kas, tāpat kā ozols, nostāvēs vēl ilgus gadus.

100 gadi – Sarkanās kāzas

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …