Home / Pasaulē / Mūžībā devies labi zināms cilvēks Latvijā

Mūžībā devies labi zināms cilvēks Latvijā


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Šā gada 23. augustā mūžība devies pieredzējušais žurnālists, kinozinātnieks un Latvijas Universitātes (LU) profesors Ābrams Kleckins (1933-2021), liecina LU Sociālo zinātņu fakultātes sociālo tīklu kontos publicētā informācija.

Kā vēsta kolēģi no LU SZF, Ābrama Klecika zinātniskais darbs bijis veltīts kino, mediju un sabiedrības attīstības un pārmaiņu procesiem. Viņš ir grāmatu “Mana pasaule. Tikšanās dzīvē un iztēlē” (1983) un “Kino un mūsdienu kultūras likteņi” (2012), kā arī daudzu zinātnisko rakstu un kolektīvo monogrāfiju nodaļu autors, un “Lielā Kristapa” balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs.

“Viņš docējis komunikācijas un mediju teorijām, kino un kultūrai, Rīgas dokumentālā kino skolai veltītus studiju kursus LU komunikācijas zinātnes bakalaura un maģistra studiju programmās. Viņu par savu skolotāju uzskata daudzas Latvijas žurnālistu paaudzes,” teikts SZF paziņojumā.

Ābrams Kleckins ir arī vairāku dokumentālo filmu, tostarp “Vai viegli būt jaunam?”, scenārija autors.

Kino balva “Lielais Kristaps” viņam piešķirta tieši par ieguldījumu kino zinātnē un kino izglītībā.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības vadītāja Ieva Romanova savulaik norādījusi, ka tieši Savisko un Kleckina dēļ pagājušā gadsimta 70. gados savu apzīmējumu ieguvusi Rīgas poētiskā dokumentālā kino skola. Tieši viņi uzsāka tās pētniecību, teorētiskā ietvara veidošanu un filmu vēstījuma analīzi.

No 1959. līdz 1973. gadam Kleckins bija avīzes “Padomju Jaunatne” nodaļas vadītājs un atbildīgais sekretārs. Kopš 1973. gada strādāja LU.

2007. gadā tika ievēlēts Nacionālajā Radio un Televīzijas padomē, no 2007. līdz 2012. gadam bija Nacionālās Radio un Televīzijas padomes priekšsēdētājs.

Aplūko arī šo

Biedējošs Vangas pareģojums par 2022. gada 22. decembri

Ir kļuvis zināms gaišreģes Vangas pareģojums par 2022. gadu. Aklā gaišreģe paredzēja, ka nākamajā gadā …