Gurķus siltumnīcā iestādīju maijā. Jūnija beigās gurķi sāk aktīvi ziedēt un drīz vien jau var ievākt pirmo ražu. pirms pāris dienām es jau novācu pirmo gardo un kraukšķīgo gurķu ražu. Jūlijā intensīvās ziedēšanas un augļu veidošanās periodā jāveic gurķu piebarošana. Pastāstīšu par savu labāko piebarojumu, lai iegūtu bagātīgu ražu.
Kādu mēslojumu izmantot, lai būtu bagāta raža
Gurķi ir visai prasīgi pret audzēšanas apstākļiem. Tie labi aug pie gaisa temperatūras +25 grādi, augsta gaisa un augsnes mitruma. Augsne ir jāmēslo, un tā nedrīkst būt skāba.
Ņemot vērā augstākminēto, es veicu piebarošanu vairākas reizes sezonā. Iestrādāju organisko un minerālmēslojumu visa gurķu veģetācijas perioda laikā, jo tad gurķi audzē lapas un stiebrus. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams slāpeklis zaļajai masai un fosfors, kālijs augļu veidošanai.
Mēslojuma pagatavošana:
10 l tilpuma spainī izšķīdina 1 litru svaigu šķidro organisko mēslojumu, pievieno 1 ēdamkaroti superfosfāta, 1 ēdamkaroti kālija sulfāta un 1 ēdamkaroti karbamīda. Ar gatavo maisījumu aplej gurķus siltumnīcā. Aptuveni 2-3 litri maisījuma uz 1 kvadrātmetru augsnes.
Šķidro organisko mēslojumu var aizvietot ar 500 ml vistas mēslu. Ja nav sava dabiskā mēslojuma, tad vistas mēslus var nopirkt specializētos veikalos, kur pārdod sēklas.
Neitrāls augsnes skābums
Kā jau pieminēju, gurķiem nepatīk skāba augsne. Tie labi aug augsnē ar Ph līmeni 6,4-7,4. Bet gurķu piebarošana ar minerālmēslojumu noved pie tā, ka augsne kļūst skābāka.
Augsnes deoksidēšanai augsnē var iestrādāt parastus koksnes pelnus, kurus izbārsta apkārt gurķiem. Vajadzēs 1 glāzi (200 ml) uz 1 kvadrātmetru. Pēc tam, kad pelni ir izkaisīti, tos iestrādā augsnē.
Lai izdodas!