Home / Latvijā / SVARĪGI: Kā tiek izvērtēts vai nāve iestājusies vakcinācijas dēļ?

SVARĪGI: Kā tiek izvērtēts vai nāve iestājusies vakcinācijas dēļ?

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) Farmakovigilances nodaļas vecākā eksperte Zane Neikena kanāla TV24 raidījumā “Uz līnijas” komentēja, vai ir iespējams noteikt, ka nāve iestājusies no vakcīnas.

Speciāliste atzīmē, ka informācija par šādiem gadījumiem tiek izvērtēta “īpaši stingri”.
“Mēs pieprasām dokumentētu informāciju no vairākām iestādēm, ieskaitot Nacionālo Veselības dienestu un E-veselību. Mēs pieprasām datus no ģimenes ārsta, tāpat arī no slimnīcas, lai izvērtētu šo gadījumu,” par procesu saka Z. Neikena, piemetinot, ka tiek pierasīta arī informācija par lietotajiem medikamentiem.

Speciāliste uzsver, ka visi gadījumi, kas līdz šim ir izskatīti, izvērtēti ļoti rūpīgi un, balstoties uz šobrīd pieejamajiem datiem par vakcīnām, neesot ticami saistīt nāves gadījumus ar vakcīnām.

Z. Neikena apstiprina, ka, izvērtējot iegūtos datus, ir iespējams noteikt, vai nāves cēlonis ir saņemtā vakcīna.

“Protams, ir situācijas ar citām blaknēm, kad mēs nevaram pateikt, vai reakciju izraisīja esošā slimība, vai veicināja vakcīna. Tādas situācijas reāli pastāv,” atzīmē speciāliste.

Aplūko arī šo

Ļoti skumja vēsts. Mūžībā devusies Latvijā mīlēta ļoti labi zināma persona!

Mūžībā devusies aktrise Svetlana Bless (1942-2022), starp kuras spilgtākajām lomām minama Žurka Kornēlija Latvijas Nacionālajā …