Home / Pasaulē / VIDEO: Apkopota jaunākā informācija par notiekošo Ukrainā

VIDEO: Apkopota jaunākā informācija par notiekošo Ukrainā


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Sestdienas vakarā bija kārtējās bažas, ka okupanti centīsies masīvi salauzt Kijevas aizsardzību, tomēr rīts uzausis joprojām brīvā un nepieveiktā pilsētā!

Krievijas neatkarīgais TV kanāls “Dožģ” ziņo, ka Baltkrievijā ieradusies Krievijas delegācija, kas paužot gatavību sākt sarunas ar Ukrainu. Delegācijas sastāvā ir pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un citām iestādēm, tostarp prezidenta administrācijas, paziņojis Kremļa saimnieka preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

JAUNĀKĀ INFORMĀCIJA:Ukrainas prezidents Zelenskis pauž gatavību miera sarunām ar Krieviju, taču ne Baltkrievijā. “Pārrunas ar Krieviju var notikt jebkuras valsts jebkurā pilsētā, no kuras teritorijas pret mums nelido raķetes,” tā Zelenskis. (Liga.net)

“Sestdien vakarā Vladimirs Putins sakārās ar pieaugošu starptautisko izolāciju un izredzēm kļūt par izstumto, jo senie sabiedrotie pēc iebrukuma Ukrainā strauji novēršas no viņa, un rietumvalstis plāno turpmākus izlēmīgus militārus un finanšu pasākumus pret Maskavu. Kad viņa cerības uz ātru uzvaru sagruva Ukrainas karavīru un civilo brīvprātīgo sīvās pretestības priekšā, viņu pameta galvenais sabiedrotais Ķīna, bet viņa ultimātu par Kijevas kapitulāciju kategoriski noraidīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.”

Kijeva nakti ir izturējusi, paziņojusi pilsētas administrācija. “Situācija Kijevā ir mierīga, galvaspilsēta ir pilnīgā Ukrainas armijas spēku kontrolē,” video tiešraidē sacīja administrācijas vadītāja vietnieks Mikola Povorozniks. Viņš sacīja, ka nakts laikā bijušas vairākas sadursmes ar diversantu grupējumiem.

Harkivā no rīta izcēlusies apšaude ar Krievijas armijas spēkiem, kas spējuši ielauzties pilsētā. Iebrukuma apmērs pagaidām nav zināms. Pilsētas pārstāvji aicina iedzīvotājus nepamest mājas.

Ukrainas ģenerālmajors Boriss Kremenckis sestdien Vašingtonā žurnālistiem pastāstīja, ka Ukrainas spēki saņēmuši gūstā aptuveni 200 iebrucējus. “Dažiem ir tikai 19 gadu, viņi vispār nav apmācīti un ir slikti ekipēti,” viņš stāsta. Gūstekņiem ļaujot piezvanīt vecākiem. (CNN)

Harkivas ielās redzama okupantu tehnika. “Sievietēm un bērniem palikt patvērumā! Ukraiņu vīrieši – iznīcināt ienaidnieku!” raksta Stratēģiskās komunikācijas un informācijas drošības centrs.

 

Krievijas spēki jaunajā uzbrukumu vilnī svētdienas agrumā uzbrūk Ukrainas degvielas krātuvēm, par ko liecina gan trieciens Vasilkivā, gan uzbrukums gāzesvadam pie Harkivas, raksta “The Independent”.

Ukrainas Prezidenta administrācija informē, ka ārzemniekiem, kuri vēlas ar ieročiem rokās palīdzēt Ukrainas cīņā, ir iespēja iestāties Teritoriālās aizsardzības vienībās. No ārzemniekiem tiekot formēts Ukrainas Teritoriālās aizsardzības Starptautiskais leģions, raksta “Liga.net”.

Ukrainas pretgaisa aizsardzība notriekusi no Baltkrievijas teritorijas palaistu spārnoto raķeti.

Mikolaivā viss ir mierīgi, pār pilsētu plīvo Ukrainas karogi, ziņo vietējā administrācija. Sestdien Krievija apgalvoja, ka tās spēki pilsētu ir ieņēmuši.

Aplūko arī šo

Biedējošs Vangas pareģojums par 2022. gada 22. decembri

Ir kļuvis zināms gaišreģes Vangas pareģojums par 2022. gadu. Aklā gaišreģe paredzēja, ka nākamajā gadā …