Home / Noderīgi / 3 MĪKLAS, KURAS SEV LĪDZI KAPĀ PAŅĒMA SULTĀNE HIRREMA

3 MĪKLAS, KURAS SEV LĪDZI KAPĀ PAŅĒMA SULTĀNE HIRREMA

Leģendāra sieviete, kas pēc sevis atstāja daudz spekulāciju, noslēpumu un jautājumu, uz kuriem vēl joprojām vēsturnieki nevar atrast atbildi. Uz pašiem trīs svarīgiem jautājumiem, kas saistīti ar sultānes Hirremas personību ir nedaudz atbilžu, bet uz doto brīdi, tās ir tikai spekulācijas. 

 Roksolanas izcelsme

  Pēc vienas versijas viņas īstais vārds ir Anastasija (vai nu Aleksandra) Lisovska, kas ir visticāmāk dzimusi mūsdienu Ukrainas mācītāja ģimenē.   

  Otrā versijā tiek minēts, par to, ka Roksolana bija ārlaulības bērns kādā poļu karaļu ģimenē. Šī versija liecina par to, ka tatāri izturējas pret gūstekni ar lielu cieņu, nesasēja viņai rokas un pārvadāja viņu uz zirga, nevis ļaujot iet kājām. Visticimāk sapratuši meitenes vērtību. 

  Trešā versija apliecina dokumentuāli um min, ka Hirrema dzima un auga Turcijas pilsētā Konjā un tika pārdota harēmā saviem vecākiem. 

Gudriniece un skaistule?

  Roksolanas laikabiedri ne visai atsaucās uz viņas ārieni. Saskaņā ar kāda venēcijas vēstnieka aprakstu, šī sieviete bija īsa, tieva un neglīta. Tajā pašā laikā diplomāts, atzīmēja ka viņai ir  labas manieres un smalks prāts. Saskaņā ar citiem avotiem, sultāne bija rudmataina, ar baltu ādu un nebija kalsnas miesasbūves. Viena īpašība ir kopīga un kas atrodama visos Hirremas aprakstos – viņai bija jautrs temperaments. 

  Bet ja, Roksolana ne īpaši labi izcelās ar savu skaistumu, kā tad viņa varēja iekarot sultāna sirdi, kas sevī ieskāva visskaistākās sievietes?

  Hirrema vienmēr izdalīja prieku, bet kad, pēc pavadītas nakts pie sultāna, meitene kā dāvānu nelūdza dārglietas, bet gan apmeklēt bibliotēku, valdnieks brīnījās par viņas prātu un sāka ar Hirremu pavadīt daudz vairāk laika. Pēc neilga laika viņš atteicās no citām, atdodams savu sirdi mīļotai sievietei. 

Asiņains ceļš pie varas

  Līdz Roksolonas sultānam Sulemainam bija oficiāla sieva Mahidevrana (Gulbahara), kura ir dzemdējusi viņam pēcnācēju Mustafu. Pēc paražām, mantinieks kļūst vecākais dēls, bet pārējos sodīja, lai izvairītos no nosodījumiem un dumpjiem. 

  Hirrema dzemdēja valdniekam 4 dēlus un meitu, vēlējās novērst nelaimi no saviem bērniem ar jebkādiem līdzekļiem. Tāpēc viņa darīja visu, lai nomelnotu Mustafu, Sulemaina acīs. Beidzot mantinieku apsūdzēja sazvērstībā pret tēvu un sodīja. Vai šajā lietā bija iejaukta Roksolona, neviens to nevarēja pierādīt.

Lūk šādas mīklas aizgāja ar Roksolonu. Bet Osmaņu impērija uz visiem laikiem atstāja iespaidu uz savu vareno sultāni, kura valdīšanas laikā izdarīja daudz labu darbu valstij. Tā slēdza ciet tirgu galvenajā laukumā, izveidoja slimnīcas un skolas, kas bija pieejamas trūcīgajiem, atvēra daudz labdarības iestādes. 

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …