Reizēm pienāk brīži, kad esam sevi noveduši līdz galējam spēku izsīkumam un jūtamies iztukšoti. Un tad mēs jūtamies patstāvīgi noguruši. Nogurstam no noguruma… Bet tas nav fizisks nogurums, tas ir kaut kas dziļāks. Tas ir morālais nogurums. Kad cilvēks jūtas vājš un ievainojams. Un kad vairs nepietiek iekšējā spēka pašam izkļūt no šī stāvokļa. Un rodas vilšanās, ka nav spēka tikt galā ar lietām, kā gribētos. Šajā rakstā mēs gribētu pastāstīt kā rodas nogurums no noguruma un pats galvenais – kā atkal atgūt dzīvesprieku.
- Jūs sevi atstājat novārtā: pamēģiniet koncentrēties uz sevi. Jūsu ķermenim vajadzīga pilnvertīga atpūta. Noteikti atvēliet sev 1 – 2 stundas dienā un 1- 2 dienas nedēļā. Obligāti sevi “jāpalutina” ar vientulības mirkļiem. Būt ar sevi vienatnē – tas ir emocionālās veselības un līdzsvara sinonīms.
- Koncentrējaties uz to, ko jūs varat kontrolēt. Paskatīsimies patiesībai acīs – daudzi no mums ir apmāti ar lietām, kuras mēs nevaram kontrolēt. Un tā mēs sitamies ar “galvu pret sienu”, patērējot savu enerģiju tur, kur neesam spējīgi neko izmainīt.
- Kontrolējiet savus mērķus. Tos vajag nospraust reālistiskus un tādus, kuri nav pārāk atkarīgi no citiem vai pārāk tāli no iespējas sasniegt.
- Ieklausieties sevī! Ja jūtaties pastāvīgi noguris, tas nozīmē, ka jūsos ir fiziskais vai emocionālais disbalans. Ja tam nepievērsīsiet uzmanību, nogurums arvien palielināsies.
- Uztveriet sevi nopietni. Cieniet sevi. Lutiniet sevi. Ja nogurāt – uzdāviniet sev atpūtu. Ja jūtat nemieru, ļaujiet sev atslābināties. Ja esat apjucis, ļaujiet sev pabūt mierā. Ja no jums pastāvīgi kaut ko pieprasa un gaida, atbrīvojiet sevi no konkrētiem cilvēkiem un viņu prasībām.
- Ir stratēģijas, kuras palīdzēs jums atgūt enerģiju. Mācieties pateikt “Nē” un jūs atklāsiet, ka pasaules gals tāpēc nepienāk. Piecelieties un dodieties pastaigā. Klausieties mūziku. Esiet ar tiem cilvēkiem, kuri liek jums smaidīt. Nav vajadzības būt kopā ar cilvēkiem, kuri liek jums satraukties, zog jūsu enerģiju un bojā garastāvokli.
- Dzīvojiet tagadnē. Dzīvot tagadnē nozīmē prast mācīties ieklausīties savā ķermenī, lai dotu tam visu vajadzīgo konkrētajā momentā. Ja ķermenis jums pieprasa atpūtu – atpūšaties. Viss ir ļoti vienkārši. Dzīvot apzināti – tas ir ceļš uz psihisko veselību un emocionālo stabilitāti.
Lai šis viss kļūst par jūsu ikdienas praktiku!