Attiecības, kuras ārēji tiek uzskatītas par “ideālām”, parasti ir tikai ilūzija, kurai nav nekā kopīga ar realitāti.
Un kas ir ideāls? Tas ir nesasniedzams standarts, kuru daži no mums liek sasniegt sev, attiecībām vai dzīves ceļam. Tomēr patiesībā nav vērts tiekties uz šo iluzoru mērķi, kas, savukārt, mūs kā cilvēkus neapmierinātu.
Mums vajag kaut ko īstu, nevis perfektu.
Un reāls nozīmē tā būtību. Augšu un kritumu, smaidu un asaru kombinācija … patiesās emocijas, kuras ikdienā ir starp jums. Patiesību sakot, nevienas attiecības nekad nav perfektas vai nesalaužamas.
Fakts ir tāds, ka visas attiecības var piedzīvot grūtus laikus un dažos punktos izjukt. Turklāt, tām ir jāpārdzīvo grūtības, lai izveidotu reālas, spēcīgas attiecības.
Katrām attiecībām ir nepieciešami izaicinājumi, lai augtu un attīstītos.
Saglabājas tās attiecības, kuras aug un attīstās. Iemesls tam ir tas, ka spēcīga saikne, kas nogatavojas laika gaitā, ir daudz labāka nekā tā, kura statiski mainās.
Tā saukto “perfekto” attiecību mierīgums un klusums nav nekas, salīdzinot ar dinamiku, attiecību aizraušanos, kas ļauj ievainot viens otru, cīnīties, kā arī potenciāli sabrukt un atgriezties: tieši šeit ir iespējama izaugsme.
LASI ARĪ ŠO: PADOMI ATTIECĪBĀ UZ KORONAVĪRUSU
Attiecības, kas liek justies dzīvam.
No iespējas augt kā pārim līdz attiecību posmam, kur no bailēm “visu izjauc”, nokļūst monotoni un neautentiski ātri.
Vai šī ir “ideālā” sastāvdaļa vēl ideālākām “attiecībām”?
Nē, nekādā gadījumā. Tas varētu būt ērti un izdevīgi, taču tas neliks jums justies dzīvespriecīgam, kaislīgam vai pat piedzīvojumiem bagātam.
Perfekts nav mīlestības attēlojums. Tas ir tālu pat no tā, lai to aprakstītu.
Kāpēc mēs tiecamies pēc “perfektās” saderības?
Mums kā cilvēkiem ir tendence domāt, ka mums vajadzētu sasniegt noteiktu “pilnības” līmeni, pirms mēs kļūstam laimīgi vai pirms nolemjam dzīvot kopā ar partneri. Neskatoties uz to, pilnība ir kaut kas tāds, ko mēs jūtamies pelnījuši, bet tas vienlaicīgi nav nekas, uz ko mums būtu jātiecas.
Tāpēc ir svarīgi atrast dzīves partneri, kurš saprot faktu, ka “pilnveidošanās” ir kaut kas tāds, uz ko mūžīgi tiekties, bet kas nekad tā arī netiek sasniegts.
Šāds domāšanas veids liek indivīdam nepārtraukti strādāt pie attiecībām un pārvarēt slikto.
Citiem vārdiem sakot, tā ir persona, kura nekad nepametīs tevi grūtībās.