Home / Pasaulē / PADOMI ATTIECĪBĀ UZ KORONAVĪRUSU

PADOMI ATTIECĪBĀ UZ KORONAVĪRUSU

Vispirms mums jāzina, ka vīruss nav kaut kur tālu. Un pat nav jautājuma, vai tas nokļūs pie mums. Tas notiks, un mums jābūt gataviem.

Vissvarīgākais ikvienam, gan tagad, gan tad, kad vīruss parādīsies šeit, ir ievērot 3 noteikumus:
• Mazgāt rokas rūpīgi un bieži, vienmēr pēc pieskaršanās pie svešām virsmām. Var pieskarties virsmām ar cimdiem, bet neaizmirstiet, ka arī tie jāmazgā.
• Nekad nepieskarieties ar rokām sejai, lai kā arī niezētu (izņēmums – tūlīt pēc roku mazgāšanas).
• Bieži vēdiniet telpas, labāk uz īsu brīdi atveriet logus līdz galam, nevis ilgu laiku mazā spraudziņā.
Neuztraucieties par to, ka jums nav speciālas maskas. Tā vajadzīga tad, ja pats slimojat, lai neaplipinātu citus, vai tad, ja tieši jums virsū elpo saslimis cilvēks.

Ja pats vai kāds no jūsu tuviniekiem vai kolēģiem bijis kādā no koronavīrusa skartajām zonām (Āzija, Itālija u. c.), rīkojieties apdomīgi, bet bez panikas. Varbūt nepieciešams un iespējams uz kādu laiku ierobežot dzīvo saskarsmi, piemēram, strādājot no mājām vai noformējot slimības lapu.

Ja jums ir aizdomas par saslimšanu, neejiet pie ārsta, nebrauciet ar sabiedrisko transportu, t. i., neizplatiet iespējamo vīrusu. Zvaniet uz neatliekamās palīdzības tālruni un informējiet par savām aizdomām.

Lūgums tajās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku (veikali, izpriecu, sapulču, mācību u. tml. vietas), biežāk un rūpīgāk uzkopt telpas, īpaši – tīrīt virsmas, pie kurām daudzi pieskaras (rokturi, margas u. tml.).

Atcerēsimies to, kas ir visvienkāršākais un visefektīvākais: mazgāt rokas, nepieskarties sejai, vēdināt telpas un domāt ar galvu. Līdzīgās situācijās bieži vien vairāk cietušo ir panikas dēļ, nevis tās lietas dēļ, par kuru panika sacelta.

Tā kā līdzīgi jautājumi rodas daudziem, dalieties ar tiem, kam šī informācija aktuāla.

Aplūko arī šo

Biedējošs Vangas pareģojums par 2022. gada 22. decembri

Ir kļuvis zināms gaišreģes Vangas pareģojums par 2022. gadu. Aklā gaišreģe paredzēja, ka nākamajā gadā …