Home / Noderīgi / Izvēlieties cilvēkus, kuriem ir tāda pati vērtību skala, kā jūsējā

Izvēlieties cilvēkus, kuriem ir tāda pati vērtību skala, kā jūsējā

Agrāk es domāju, ka cilvēks var būt jebkāds: gan bezkauņa, gan zaglis, gan krāpnieks, taču savā paziņu lokā es vēlos pavisam citādākus cilvēkus… Jā, nu tiem tur laikam nav paveicies, ģimene ne tāda bijusi, vai arī dvēselei tieši tādi pārbaudījumi bijuši jāiztur.

Es arī tagad to visu saprotu, taču sev apkārt vēlos cita līmeņa cilvēkus, pavisam cita. Tādus cilvēkus, kuriem gods, dotais vārds un sirdsapziņa kaut ko nozīmē.

Laikam jau ikdienas rūpju pārmāktās sievietes reti aizdomājas par šādām kategorijām. Precīzāk sakot, ir pieņemts uzskatīt, ka ar sievišķību visam augšminētajam nav nekāda sakara. Tāpēc arī nav vērts piestrādāt pie rakstura īpašībām, kuras neattīsta sievišķību, nepalīdz atrast vīru, un, šķiet, tikai traucē realizēt sevi šajā pasaulē. Tas viss ir maldi. Ikvienas attiecības var būt ilglaicīgas un kvalitatīvas tikai vienā gadījumā – ja cilvēku vērtību skala sakrīt.

Manī izraisa pamatotu aizdomīgumu vīrietis, kurš nevar paskaidrot, ko viņam nozīmē gods un prasme turēt doto vārdu. Ja sirdsapziņu viņš izskaidro kā “es cenšos nemelot, nu maksimums, vienkārši noklusēju”, tad kā personība viņš izskatās diezgan nožēlojami. Sirdsapziņa – tas tik tiešām ir kaut kas krietni vairāk. Ja cilvēks pats priekš sevis nespēj definēt morālās vērtības, nespēj kontrolēt sevi, izvērtēt savus nodarījumus, tad tas ir ļoti skumji.

Psihologi spēj izskaidrot jebkuru cilvēka uzvedību. No skatu punkta – kā attaisnot savu rīcību, tā ir ļoti ērta zinātne. Cilvēkam ir neskaitāmi seksuālie sakari, viņš manipulē ar citiem, izvairās no atbildības? Tātad viņš ir bērnībā nemīlēts bērns, viņam ir traucēta pieķeršanās, jo bērnībā ir bijušas traumatiskas attiecības ar māti utt.

Bet ja jau reiz esi izaudzis, esi pieaudzis cilvēks, tad audzini sevi pats! Meklē savu pašizaugsmi! Vienmēr taču var atrast attaisnojumu sāpēm, kuras esat nodarījis citiem cilvēkiem, taču, visbiežāk, tu jau pats redzi, ko dari kaut vai pēc cilvēku atbildes reakcijas. Ja tev ir veselas smadzenes (bez organiskiem bojājumiem no bērnības), tev vajadzētu prast analizēt. Pat ja neredzams spēks grūž tevi zagt vai izmantot citu cilvēku, tu taču esi spējīgs saprast, ieraudzīt un sajust, ka dari otram sliktu. Un tu redzi! Bet izvēlies iegrūst šīs šaubas visdziļākajā savas apziņas stūrī un attaisnot sevi!

Ja cilvēku vada tikai zemāko vērtību slānis – nauda, par katru cenu, apmierinājums par katru cenu, izdabāšana tikai savām vēlmēm, viņš ar laiku pārvēršas par netīru, viszemākā līmeņa nelieti.

Runājot psiholoģijas valodā, dzīvnieciskais ņem virsroku pār cilvēcisko “Es”, ja cilvēkā nav vēl trešā komponente – “Visaugstākais Es”. Tikai tad, ja cilvēkā ir visas šīs trīs sastāvdaļas, viņa psihe ir pilnīga, viņš ir noformējies kā personība. Pretējā gadījumā iznāk tāds kā surogāts, līdz galam “nepabeigts” cilvēks, un ar tādu nevar pasākt neko pilnvērtīgu.
Ne prāts, ne intelekts, ne izglītība paši par sevi nenosaka augstākās vērtības. Šīs vērtības formējas no iekšējās skaidrības un piepildījuma, no nenogurstoša darba ar sevi. Tās padara cilvēku nevis vienkārši par dzīvu būtni, bet par Cilvēku.

Šādiem cilvēkiem nevajag dzīvot, strādāt un draudzēties ar sliktajiem personāžiem. Viņi nekad nespēs saprasties. Sliktie centīsies iznīcināt visu labo, jo zemapziņa ir daudz spēcīgāka par augstāko apziņu, diemžēl…
Tāpēc izvēlaties tikai sava līmeņa un savu vērtību cilvēkus un esiet laimīgi!

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …