Home / Veselība / Ko nedrīkstētu ēst tukšā dūšā?

Ko nedrīkstētu ēst tukšā dūšā?

 Brokastis – tā ir viena no svarīgākām ēdienreizēm. No brokastīm atkarīga cilvēka labsajūta visas dienas garumā. Bet būsim atklāti, brokastis taču neēd visi un arī ja ēd brokastis, tad tā nav auzu putra. 

  Daži produkti, ko mēs patērējam tukšā dušā, negatīvi ietekmē mūsu veselību. Mēs esam sagatavojuši sarakstu, ar kuru palīdzību uzzināsiet, ko nedrīkstu ēst tukšā dušā. Parūpējaties un sargājiet savu veselību!

CITRUSAUGĻI

Kāds skaists jaunietis sāk savu dienu ar glāzi apelsīna sulas – tādu skatu mēs nereti redzam televizorā ko reklāmē reklamas. Bet realitātē to kategoriski nedrīkstētu darīt. Paši citrusaugļi un to sulas tukšā dušā var izraisīt gastrītu un alerģriju. 

BANĀNI

Banāns – tas jau sen nav eksotisks produkts, tas ir kļuvis par neatņemamu daļu no mūsu ikdienas uztura. Diemžēl, tas nes ne tikai labumu organismam. Banāni lēni sagremojas organismā. Ja viņus ēd pirms ēdienreizes, tad tie var izsaukt vēdera uzpūšanos un izraisa nepatīkamas sajūtas. Tā paša iemesla dēļ nav rekomendēts pēc banāna apēšanas dzert ūdeni vai sulu. Ārsti rekomendē ēst šo augli pēc 1 stundas kā apēstas pusdienas.

SVAIGI DĀRZEŅI

Skābes, kas atrodas svaigos dārzeņos, var sakairināt kuņģa gļotādas. Tāpēc tos, nav ieteicams lietot tukšā dušā, jo īpaši cilvēkiem, kas cieš no gremošanas slimībām un kam ir kunģa traucējumi.

JOGURTS

Jogurts tukšā dušā nekādu kaitējumu organismam nenodarīs, kā citrusaugļi, bet arī labumu viņš nesniegs. Organismam nav nepieciešamas papildus baktērijas no rīta. Jogurtu, labāk ēst pēc 2 (divām) stundām pēc ēdienreizes vai vislabākā gadījumā pirms nakts miega. Tikai šajos gadījumos viņš palīdzēs gremošanas traktam. 

AUKSTS ŪDENS

Ūdens ir dzīvības avots un lai gremošanas trakts labi strādātu, to vajadzētu dzert ļoti daudz. Bet šis apgalvojums, attiecās tikai uz istabas temperatūras ūdeni vai vārītu tējkannā. 

Auksts ūdens pretēji negatīvi ietekmē uz gremošanu, tāpēc nevajadzētu viņu lietot ēdienreizes laikā. Iedzerot no rīta aukstu ūdeni, viņa neatnesīs nekādu labumu, bet tikai samazinās gremošanu. 

LASI ARĪ ŠO:Kurkuma – veselīga vai bīstama? 6 cilvēku kategorijas, kurām šī garšviela var izrādīties kaitīga

SALDUMI

Aizkuņģa diedzeris no paša rīta nespēj saražot pietiekami daudz insulīna, tāpēc saldumu “iekraušana” rīta pusē jūsu organismam ir liels noziegums. Ja jūs ēdīsiet daudz saldumu tukšā dušā, cukura līmenis asinīs pārsniegs normu. Nākotnē, tas var izraisīt tādas nopietnas slimības kā cukura diabēts! 

KAFIJA

Aromātiska kafija no rīta – tas ir daudzu iecienītākais dzēriens. Visdrīzāk katrs no mums šo ir dzēris tukšā dušā un nēeda brokastis. Bet žēl…

Kafija kairina kuņģa gļotādas un tā var izraisīt gastrītu. Kafijas lietošana pirms brokastīm negatīvi ietekmē aknu veselību. Minētam organismam vajag izpildīt nopietnu uzdevumu “tīrīšanas darbu”, bet no rītiem tas vēl nav pamodies. 

Pareizs uzturs no rītiem – tas ir 90% laba labsajūta un stipra veselība. Tāpēc rekomendējam Jums saglabāt šo produktu sarakstu, ko nedrīkst lietot tukšā dušā un dzīvot veselīgi. 

Aplūko arī šo

Obligāti jāzin ikvienam, kurš izslimojis COVID- 19 pēdējo 6 mēnešu laikā

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “British Medical Journal”, atklāts, ka ikviens, kas izslimojis Covid-19 pēdējo sešu …