Home / Noderīgi / Sviesta lietošana uzturā

Sviesta lietošana uzturā

Sviests var uzlabot pārtikas garšu, tāpēc lielākā daļa no mums šo produktu pievieno gandrīz visos ēdienos. Neskatoties uz to, par sviesta kaitīgumu ir daudz runāts, tādēļ cilvēki, kas vēlās notievēt sāk atteikties no tā lietošanas uzturā. Tā tieši tā, veselīga un nepieciešama priekš organisma. 

Tiek uzskatīts, ka sviests kaitē veselībai, ķermenī uzkrājas liekie kilogrami un palielinās risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Vai tiešām būtu jāatsākas no sviesta lietošanas?

MĪTI PAR SVIESTU

HOLESTERĪNS UN TAUKI

Pirmais, kas baida atbalstītājus veselīga dzīvesveida, tas ir cik daudz holesterīna un tauku atrodas sviestā. Īstenībā piesātinātas taukskābes palielina labu holesterīna līmeni, kas nepieciešams mūsu organismam. Šis holesterīns uzlabo gremošanu, nostiprina imunitāti un iesaistās dzimumorgānu veidošanā. Viņš ir tik nepieciešams organismam, kā vitamīni. Holesterīns ir nepieciešams arī lai veidotu šūnas. Bez šī komponenta nevar pilnvērtīgi funkcionēt receptori galvas smadzenēs, kuri reaģē uz serotīnu (prieka hormons), kas var izraisīt depresiju un nomaktu garastāvokli. 

Piena tauki, kas atrodas sviestā palīdz organismam uzsūkt kalciju. 

LASI ARĪ ŠO: Ko nedrīkstētu ēst tukšā dūšā?

SVIESTS PADARA MŪS RESNUS.

Jebkurš ēdiens lielos daudzumos palielina ķermeņa masu. Sviests – nav izņēmums, jo tas ir augstas kalorijas produkts. Bet tajā paša laikā sviests satur piesātinātus taukus, kas ātri remdē izsalkumu sajūtu, pateicoties tam jūs nejūtīsies izsalcis ilgāku laiku. Jūs nevarēsiet apēst vienā reizē daudz sviesta, jo organisms, pats dos signālu, kad apstāties. Dietologi arī rekomendē iekļaut sviestu tievēšanas procesā. Apēdiet ne vairāk kā 30 g sviesta dienā un jūs apveltīsiet savu organismu ar enerģiju, kas būs gandrīz iztērēta. 

SVIESTĀ NAV BIOGĒNUSviests ir bagāts ar vitamīniem A,B,C,D un E, kas palielina nagu un matu augšanu. Vitamīns D atbild par zobu un kaulu veselību. Vitamīns E ir spēcīgs aksiodants, kas novērš strauju ādu novecošanos un trombu veidošanos. Ēst vai neēst sviestu – tā ir Jūsu izvēle. Atcerēties, viss labi ir kas ir ar mēru. Izvēlēties tikai kvalitatīvu un naturālu produktu, kas tiešām Jūsu organismam atnesīs tikai labumu. 

 

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …