Home / Noderīgi / Latviešu ārste, kura strādā Šveices slimnīcā ziņo par tur esošo situāciju un iesaka, kā rīkoties latviešiem ar Covid-19 situāciju

Latviešu ārste, kura strādā Šveices slimnīcā ziņo par tur esošo situāciju un iesaka, kā rīkoties latviešiem ar Covid-19 situāciju

Ārtse, kura strādā Šveices slimnīcā ziņo:

Sūtu sveicienu maniem draugiem un paziņām Latvijā, kuri nemitīgi apvaicājas, kā mums te, Itālijas un Šveices galā iet. Paldies, mums iet labi, pagaidām visi veseli, es katru dienu braucu uz darbu slimnīcā, bet mana ģimene ievēro valdības noteiktos ierobežojumus, kuri mainās katru dienu, jo arī notikumi saistībā ar Covid-19 izplatību Itālijā un Šveicē attīstās ļoti strauji, pa stundām, ne pa dienām.
Itālijā pirms nedēļas bija 2 000 gadījumu, tagad 12 839, Šveicē pirms nedēļas 50, tagad 858. Pirms nedēļas Šveice pa gabalu skatījās uz Itāliju, cilvēki turpināja dzīvot ierasto dzīvi, bet slimnīcas jau sāka nopietni gatavoties. Nepagāja ne nedēļa, kad jau visa sabiedrība Šveicē tika iesaistīta ierobežojošos pasākumos.

Jā, pēc laika jauno gadījumu pieauguma līknes kļūs plakanākas, bet Latvijai eksponenciālais pieaugums diemžēl vēl ir priekšā, tāpēc atkārtoti saku: “Nevajag krist histērijā, nevajag sēt paniku, nevajag parspīlēt, bet vajag ievērot attiecīgajai situācijai atbilstošus piesardzības pasākumus”.

Situācija mainās, un mainās arī pasākumi. Tas, kas bija pietiekams pirms nedēļas, šodien tāds vairs nav. Seko līdzi valdības informācijai un lēmumiem, tie ir atbilstoši, un klausies, ko saka speciālisti, nevis viena tante.

Ierobežojumi tiešām ir kaitinoši un apgrūtinoši, bet labā ziņa ir tā, ka tie nebūs mūžīgi.

Nevajag panikot un sapirkt pārtiku 2 nedēļām (labāk jau laicīgi vienojies ar kaimiņu par savstarpēju palīdzību), nevajag dalīties ar šausmu stāstiem par mirstošiem sirmgalvjiem reanimācijā, nevajag dusmoties uz citiem cilvēkiem vai valdību, nevajag zaudēt humora izjūtu un veselo saprātu. Nekas no visa minētā vīrusu neierobežos. Roku mazgāšana un neiešana uz publiskiem pasākumiem gan.

Skaitļi rāda, ka Latvijā pienācis laiks teikt pašam sev un draugiem: atceļam uz laiku visus braucienus, teātrus, koncertus, sapulces, kora, deju vai citus mēģinājumus. Tagad. No šodienas. Lai pēc iespējas ilgāk paliktu iespēja aiziet uz absolūti nepieciešamām un neatliekamām vietām. Neejam nekur. Nebraucam nekur.
Ja gribi kaut kur braukt, brauc uz mežu. Vai jūru. Vērot viļņus.
TURPINĀJUMU LASI NĀKAMAJĀ LAPĀ:

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …