Home / Noderīgi / Paralēlā parkošanās ir pavisam vienkārša! Atceries šos 4 vienkāršos noteikumus un kļūsi par meistaru

Paralēlā parkošanās ir pavisam vienkārša! Atceries šos 4 vienkāršos noteikumus un kļūsi par meistaru


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Šodien autovadītāja tiesību iegūšana ir vienkārša. Tikai autoskolas nodarbības nodrošina pašu vadīšanas pamatu apgūšanu, bet, kā zināms, teorija no prakses atšķiras visai būtiski. Var miljons reižu atstrādāt braukšanu mācību laukumā, bet, kad nonāc uz ceļa, zināšanas var nepalīdzēt. Labākais skolotājs un galvenais dārgums tomēr ir pieredze. Tāpēc pēc tiesību iegūšanas jaunajam autovadītājam ir vēl krietni jāmācās. Kāds lūdz palīdzību pieredzējušākiem autovadītājiem, kāds meklē padomus Internetā. Tieši otrajiem mēs arī uzrakstījām šo rakstu.

Domāju, ka daudzi atceras parkošanās nodarbības, kad instruktors darīja visu, lai visas tavas darbības būtu nostrādātas, kā labākajam ķirurgam. Agri vai vēlu mēs tomēr iemācījāmies pareizi apbraukt šos apnikušos konusus un noparkot auto ne sliktāk kā pieredzējuši autovadītāji. Tikai reālajā dzīvē nav nekādu konusu, tur ir svešas mašīnas, kuras aizķert nebūtu vēlams.

Vēl vairāk situācija sarežģās lielākās pilsētās, kur parkošanās vietu atrast ir visai sarežģīti. Visbiežāk cilvēki savus auto atstāj ielu vai ceļu malās un tādā situācijā ļoti svarīgi ir zināt pareizas paralēlās parkošanās noteikumus.

Pats sarežģītākais tajā ir tas, ka visas darbības jāveic atpakaļgaitā. Cenšoties veikt paralēlo parkošanos virzoties priekšgaitā, pieaug CSN iespējamība.

Un te instrukcija:

1. Solis.

Te nav nekā sarežģīta. Lēnām virzies gar noparkoto auto rindu, atrodi piemērotu vietu. Te nu pareizi jāizvērtē, vai tava mašīna ietilps paredzētajā vietā. Ņem vērā, ka starp tavu un kaimiņu auto ir jāpaliek ne mazāk par pusmetru brīvas vietas. Nepievērs uzmanību aiz tevis braucošo signalizēšanai, tev ir tiesības mierīgi noparkot savu mašīnu.

2. Izlīdzināšana.

Apstādini savu auto paralēli mašīnai, aiz kuras novietosi savu auto 80 – 100 cm attālumā. Lēnām atpakaļgaitā virzi savu mašīnu līdz tā izlīdzināsies ar priekšējās mašīnas bamperu. Var padarīt par orientieri melnu gumiju uz labā stikla, tai jāatrodas blakus esošā auto kreisā luktura līmenī.

3. Iebraukšana.

Izgriez stūri un sāc lēnām iebraukt parkošanās vietā. Tev jāizveido starp tavu auto un trotuāru 45 grādu leņķis. Brauc atpakaļ tikmēr, kamēr labajā spogulī parādīsies aizmugurē esošās mašīnas labais lukturis. Vai arī orientējies pēc sava labā s puses spoguļa, tam jābūt priekšā stāvošās mašīnas kreisā stūra līmenī. Apstājies un izlīdzini stūri.

4. Izlīdzināšana.

Ja iepriekšējie soļi veikti pareizi, tad te problēmu nebūs. Ir jāizlīdzina stūre pa kreisi un jābrauc atpakaļ, līdz auto atradīsies paralēli ceļa malai. Tad ieņem drošu stāvokli starp abām blakus esošajām mašīnām un izslēdz dzinēju un ieslēdz stāvbremzes. Gatavs! Lieliski!

 

Ņem vērā, ka teorētiskās zināšanas tevi nepadara par meistaru. Mēs iesakām vispirms patrenēties kaut kur tādā vietā, kur tu nevarēsi kaitēt ne sev, ne citiem. Tikai apguvis šo prasmi, vari pielietot to uz ielām.

Sēžoties pie stūres tu uzņemies atbildību ne tikai par savu dzīvību, bet arī par savu pasažieru un citu satiksmes dalībnieku dzīvībām un veselību. Tāpēc autovadītājam ir jāzina ceļu satiksmes noteikumi.

Avots

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …