Home / Latvijā / Valsts policija aicina neuzķerties uz viltus ziņas par Liepājā mirušu zīdaini

Valsts policija aicina neuzķerties uz viltus ziņas par Liepājā mirušu zīdaini

Valsts policija novērojusi, ka interneta resursos klejo kārtējā viltus ziņa. Turklāt ar to saistīta satraucoša tendence – sociālajos tīklos ar to dalījušies tūkstošiem iedzīvotāju, nemaz nepārliecinoties par informācijas patiesumu.
Šajā viltus ziņā norādīts, ka Liepājā kādā mājā it kā atrasts pamests zīdaiņa līķis. Mirušo bērnu it kā 8. decembrī atraduši bērna vecāku radinieki un sazinājušies ar policiju.

Policija vērš uzmanību, ka šī informācija nav patiesa. Valsts policija nav saņēmusi informāciju par šādu gadījumu.

Analizējot šo ziņu, secināms, ka, viltus ziņas autori par pamatu stāstam, visdrīzāk, ņēmuši līdzīgu gadījumu Lietuvā, Klaipēdā, kur nesen atrasts miris bērns sadalīšanās stadijā, un saistībā ar notikušo Lietuvas policija meklēšanā izsludināja bērna māti un viņas dzīvesbiedru, izplatot viņu fotogrāfijas plašsaziņas līdzekļos. Vēlāk policija abus meklēšanā izsludinātos aizturēja. Savukārt minētajā portālā, kas reģistrēts ar “LV” domēnu, izmantota šī Lietuvas policijas meklēšanā izsludinātās sievietes fotogrāfija. Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Latvijā šāds gadījums ir noticis.

Satraucoši, ka sociālajā tīklā “Facebook” šo ziņu līdz šim brīdim ir pārpublicējuši 4,7 tūkstoši iedzīvotāju, neizvērtējot informācijas patiesumu un tādējādi popularizējot attiecīgo “klikšķu” portālu, turpinot viltus ziņu izplatību un vairojot šo portālu uzturētāju peļņa.

Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt interneta resursos publicēto informāciju, neatbalstīt viltus ziņu vietnes un nevairot negodprātīgu portālu uzturētāju peļņu, ar tām daloties sociālajos tīklos. Tāpat tiek atgādināts, ka Valsts policijas oficiālajai informācijai var sekot līdzi mūsu oficiālajos sociālo tīklu kontos vai mājaslapā!

Aplūko arī šo

Ļoti skumja vēsts. Mūžībā devusies Latvijā mīlēta ļoti labi zināma persona!

Mūžībā devusies aktrise Svetlana Bless (1942-2022), starp kuras spilgtākajām lomām minama Žurka Kornēlija Latvijas Nacionālajā …