Home / Noderīgi / Viss par petūniju audzēšanu

Viss par petūniju audzēšanu

Laiks iet, un petūniju stādi ļoti ātri aug.
Lai gan visi petūniju stādi atrodas vienādos apstākļos – vienāda laistīšana, temperatūra, apgaismojums, – to attīstība ievērojami atšķiras. Vieni aug kā pamatīgi, kompakti krūmiņi, bet citi diez kur stiepjas.

Dažreiz ir skumji skatīties uz augu smalkajiem asniņiem un lapiņām garos kātos, – liekas, ka tie ir tik vārgi. Tā, protams, ir šķirnes īpatnība, bet vai ir iespējams ar to kaut ko pasākt?
Pilnībā izmainīt situāciju diez vai izdosies: ko daba sēkliņā ielikusi, tas mums arī izaugs. Taču parūpēties par tādiem stādiem gan ir mūsu spēkos.

Atšķirība redzama ar neapbruņotu aci, lai gan stādi ir viena vecuma

Petūniju krūmu šķirnes neprasa īpašas rūpes, izskatās lieliski un labprātīgi apaug ar sānu dzinumiem.

Taču no nokarenajām petūnijām to nesagaidīsim. Lai iegūtu skaistu petūniju, nevis bēdīgi nokarājušos kātus, vajadzēs pielikt rokas. Pirms sākt to formēšanu, ieteicams augus pārstādīt lielākos traukos. Galvenais šīs procedūras laikā ir augu iestādīt dziļāk, lai palīdzētu tam nostiprināties un attīstīt sakņu sistēmu.

Ja stādam ir jau 4-6 īstās lapas, un ir redzams, ka tas stipri izstiepjas, ar vienu pārstādīšanu šeit nepietiks, ir jānokniebj galotnes. Un pēc kāda laika parādīsies sānu dzinumi. Bet, ja kopumā petūnija izskatās spēcīga, lai arī stipri izstiepusies, tad ar formēšanu var arī nesteigties.


Dažiem stādiem “galvas nost” – augs stiprāki

Bet ko darīt, ja augs stiepjas ne tāpēc, ka tam ir tāda šķirnes īpatnība, bet gan tādēļ, ka bijuši ne visai labi apstākļi? Šajā gadījumā galotņu nokniebšana nelīdzēs, ir jāmaina apstākļi.

Gaismas vairāk, siltuma mazāk – un stādi kļūs spēcīgāki acīmredzami.

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …