Home / Noderīgi / 12 noteikumi, kas jāievēro, stādot augļu kokus
Trees with red apples in an orchard

12 noteikumi, kas jāievēro, stādot augļu kokus


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Lai koki augļu dārzā labi iesakņotos un attīstītos, ir ļoti svarīgi tos pareizi iestādīt. Ir vairāki nosacījumi, pie kuriem vajadzētu pieturēties, lai sasniegtu labus rezultātus.

1.Jauno kociņu stādiet tā, lai tas būtu ziemeļu pusē no piesienamā balsta. Tas metīs ēnu uz stādu un nedaudz pasargās dienas vidū no tiešiem saules stariem.

2.Nekādā gadījumā nedzeniet atbalsta mietu zemē pēc kociņa iestādīšanas, citādi sabojāsiet sakņu sistēmu. Iedzeniet to sagatavotajā bedrē pirms stādīšanas. Pēc koka iestādīšanas nozāģējiet mietu tā, lai apakšējie zariņi ar to nesaskartos, jo vējā var tikt bojāti.

3.Auga saknēm uzberiet visbarojošāko augsnes kārtu, kas bagātināts ar mēslojumu. Tas pabaros jaunās, vāji attīstītās saknītes.

4.Nekad bedrē nelieciet svaigus kūtsmēslus, kas vēl nav satrūdējuši, jo tas var bojāt sakņu sistēmu. Tie derēs tikai uzbēršanai virspusē ap stumbru.

LASI ARĪ ŠO:Izvēlieties cilvēkus, kuriem ir tāda pati vērtību skala, kā jūsējā

5.Atšķetiniet sakņu sistēmu pirms bedres aizbēršanas, lai saknītes netraucētu cita citai attīstīties.

6.Aizberot saknes, skatieties, lai ap tām nepaliktu tukšas vietas. Zemi pieberiet pakāpeniski, to piemīdot, īpaši pa bedres malām.

7.Kad zeme būs noklājusi 15cm sakņu, aplejiet jauno kociņu ar 2 spaiņiem ūdens, un tad beriet atlikušo zemi.

8.Stādu pieturiet, lai tas stāvētu pilnīgi vertikāli un nenoliektos.

9.Nestādiet koku pārāk dziļi vai tieši otrādi, pārāk sekli, tas augam kaitē. Dziļi stādot, attīstība var palēnināties, bet sekli iestādītam kokam nepietiks barības vielu. Kad augsne pēc iestādīšanas un galējās piemīdīšanas nosēdīsies, saknes kakliņam jābūt vienā līmenī ar grunts virsmu, ne zemāk, ne augstāk.

10.Ja jūsu zemes gabalā gruntsūdeņi nogulsnējas augstu, un jūs novērojat pārpurvošanos, sliktu ūdens noteci laistot – stādiet kociņus uz pauguriņiem.

11.Uzreiz pēc iestādīšanas apgrieziet stādu līdz 60-70cm.

12.Sekojiet, lai stādi būtu pareizi piesieti balstiem. Ja apsējs vai virve iegriežas mizā, palaidiet to vaļīgāk vai palieciet zem tā auduma gabalu.

Šie noteikumi ir ļoti vienkārši un neprasa īpašas prasmes vai zināšanas. Taču tos var izmantot jebkuru augļu koku stādīšanā, pat, ja jūs to darāt pirmo reizi un nezināt, kas tiem patīk.

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …