Home / Noderīgi / Kāpēc bērniem pusdesmitos obligāti ir jāguļ?

Kāpēc bērniem pusdesmitos obligāti ir jāguļ?


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Un tas nav apspriežams!
Bērnībā mēs bieži vien dzirdējām šo frāzi: “Jau deviņi vakarā. Sen laiks gulēt!” Taču viss mainās.
Ja agrāk mēs deviņos vakarā jau redzējām trešo sapnīti, tad mūslaiku bērns šajā laikā tikai sāk vilkt pidžamu. Un parasti tas notiek ļoti negribīgi.
Bērnam ir jāiet gulēt agri! Un te nav ko strīdēties! Pretējā gadījumā laiks augšanas hormonam atliks pavisam nedaudz. Ja bērns aizmigs deviņos vakarā, tad augšanas hormons asinīs nonāks jau 00:30.
Balstoties uz pētījumu rezultātiem, ir secināts, ka bērni ar pareizu gulēšanas režīmu spēj labāk koncentrēties un atcerēties apgūto. Viņiem ir mazāks risks saslimt. Un saslimt ar Alcheimera slimību vecumdienās. Kāpēc?
Pēc ārstu teiktā, šo slimību var aizkavēt, ja kārtīgi izguļas un nodarbojas ar fiziskiem vingrinājumiem.
Ir skaidrs, ka vecāki, kuri visu dienu ir aizņemti darbā, laiku savam bērnam var veltīt tikai pašā vakarā. Bet nepareizs dienas režīms noteikti atstās iespaidu uz viņa veselību – gan fizisko, gan psihisko.
Kā mainīt bērna ieradumus un nolikt viņu gulēt agrāk?
Sāciet paši ar sevi. Rādiet bērnam pozitīvu piemēru. Ejiet gulēt kopā ar viņu. Jo, ja bērns pēc aiziešanas gulēt dzirdēs jūsu balsis, televizora skaņas utt., tad izdarīs secinājumu, ka aizmigt ir bezjēdzīgi.
Cits variants – palasiet bērnam pirms aizmigšanas. Tā viņš zinās, ja māmiņa vai tētis lasa grāmatu, tad drīz būs jādodas pie miera.
Lai sagatavotu bērnu nakts mieram, ieslēdziet siltu, dzeltenu gaismu, pēc psihologu domām, tā atslābina un palīdz pārejai miega pasaulē.
Vēl kāds padoms – atslēdziet un paņemiet nost visus “gadžetus”. Nepārtraukti ieslēdzot un pārbaudot ziņas telefonā vai planšetdatorā, jūs rādāt bērnam sliktu piemēru un viņš noteikti jūs atdarinās.
Nevajadzētu aizmirst par sportu. Pēc intensīva treniņa vai aktīvas sporta spēles aizmigt ir daudz vieglāk.
Ņemiet vērā šos padomus. Pieradums, kas ielikts jau agrā bērnībā, dos augļus nākotnē. Bērni, kas pieraduši pie režīma, nākotnē kļūs par pārliecinātiem, fiziski un emocionāli veseliem pieaugušajiem.
Ja jūsu bērns pajautās, kāpēc ir tik svarīgi agri iet gulēt, atbildiet viņam: “Pretējā gadījumā tu neizaugsi liels!”

Aplūko arī šo

Efektīvi mēslošanas līdzekļi orhidejām

Daži ziedošu stādījumu cienītāji uzskata, ka orhidejas nav jābaro, taču eksperimenti ir parādījuši, ka orhideju …