Home / Veselība / Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk nekā vīrieši.

Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk nekā vīrieši.


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Statistika parāda – vairāk kā puse vīriešu pie ārsta vēršas tikai tad, ja viņus piespiež sieva vai radi, vai arī gadījumos, kad stāvoklis jau ir ļoti pasliktinājies.

Tikai fakti

Pētjuma autori norāda, lai vīrieši izturās bez skepses un pievērš uzmanību statistikai:

  • išēmiskās sirds slimības trīs reizes biežāk ir vīriešiem
  • vīrieši pašnāvību veic biežāk katrā vecuma grupā
  • slepkavība un pašnāvība ir vienas no pirmajiem nāves iemesliem vecuma grupā no 15 līdz 34 gadi
  • sievietes, kuras sasniegušas vecumu 85 gadi pret vīriešiem ir proporcijā 2:1

Kāpēc vīrieši mirst agrāk.

Psiholoģiskais faktors.Vīrieši ir vieglāk psiholoģiski ietekmējami.Nereti stiprais dzimums izvairās no ārstu apmeklējumiem vai neievēro ārsta dotās norādes.

Veselības problēmas, kuras radušās dēļ nepareizas audzināšanas. Vīrieši nereti cieš sāpes, jo jau agrā bērnībā viņiem mācīja, ka īsti vīri neraud un sāpes neizrāda. Ka tas ir jāpacieš. Tāpēc arī jau pieaugušā vecumā vīrietis nereti neapzināti cieš sāpes līdz pēdējam. Un tad reizēm jau ir par vēlu.

Kā vīrietim ilgāk dzīvot?

Marianna Legato dod ieskatu faktoros, kuriem ir jāpievērš uzmanība:

  • Esiet atklāt pie ārsta. Kautrību un mulsumu atstājiet pie kabineta durvīm un godīgi izstāstiet ārstam visu. Protams, ir kutelīgās tēmas – piemēram, erekcijas neesamība, bet tieši tas var slēpt vairākas bīstamas slimības.
  • Pārbaudiet testosterona līmeni. Pēc 30mit gadu vecuma testosterona līmenis sāk kristies apmēram par 1% gadā. Lielāks risks ir tiem, kuri slimo ar diabētu. Pārāk zems testosterona līmenis var ietekmēt pašsajūtu un pat novest pie depresijas.
  • Rūpējaties par savu imūnsistēmu. Vīriešu imūnsistēma nav tik spēcīga ka sievietēm, līdz ar ko ir risks vieglāk saslimt ar dažadām vīrusu un balktēriju izraisītām slimībām.
  • Depresija! Nepaliekat viens. Vīriešiem depresija ir bīstamāka nekā sievietēm. Nereti vīrieši, lai tikai neatzītu savu depresiju pievēršas alkoholam, datorspēlēm vai iesaistās seksuālajos piedzīvojumos. Apmeklējiet psihologu!
  • Pārstājiet būt pusaudzis. Vīrieši nereti vēl ilgi cenšas sevī saglabāt puiciskumu. Bet pusaudža izgājieni un ātrums, neapdomātās rīcības var novest pie traumām.
  • Rūpējieties par savu sirdi. Vīriešim ir lielāks risks uz sirds išēmiskajām slimībām. Apmeklējiet ārstu, ja jūtat, ka kaut kas nav kārtībā. Pārbaudiet holesterīna līmeni un asinsvadus.

Ģenētiskā līmenī vīriesi ir jūtīgāki neka sievietes, līdz ar ko risks saslimt vai pat nomirt agrāk par sievieti ir lielāks. Sargiet sevi!

Aplūko arī šo

Obligāti jāzin ikvienam, kurš izslimojis COVID- 19 pēdējo 6 mēnešu laikā

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “British Medical Journal”, atklāts, ka ikviens, kas izslimojis Covid-19 pēdējo sešu …