Home / Veselība / Pazīmes tam, ka jums ir diabēts un jūs par to nemaz nezināt

Pazīmes tam, ka jums ir diabēts un jūs par to nemaz nezināt


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

1. tipa diabēta gadījumā visbiežākās pazīmes ir bieža urinācija, nepārvaramas slāpes, sausa mute, liels nogurums, bada sajūta, nervozitāte, svara zudums.

Savukārt ar 2. tipa diabētu visbiežāk saslimst cilvēki pēc 40 gadu vecuma, un no visiem diabēta pacientiem ar 2. tipa diabētu slimo 85-90%. Jāteic, ka 2. tipa diabēts visbiežāk ir neveselīga dzīves veida sekas kopā ar nelabvēlīgu iedzimtību, tādēļ to arī ārstēt, īpaši slimības sākumā, var ar veselīga uztura, regulāra ēšanas režīma un piemērotas fiziskās aktivitātes palīdzību. Nepieciešamības gadījumā papildus jālieto medikamenti, kas samazina cukura līmeni asinīs, dažkārt nepieciešamas arī insulīna injekcijas.

Jautājumā izteiktais apgalvojums – Uzmanību, slēptais diabēts! visvairāk attiecināms uz to, ka 2. tipa diabēta pazīmes parādās pakāpeniski un lēni, tāpēc ilgi var tikt nepamanītas, bet daļai diabēta pacientu var nebūt vispār.

Visbiežākās pazīmes var būt: neizskaidrojams svara zudums, nogurums bez zināma iemesla, slāpes, bieža urinācija, redzes pasliktināšanās, lēnāka brūču dzīšana, tirpšanas sajūta kājās u.c. Īpaši tādēļ, ka 2. tipa cukura diabēts salīdzinoši ilgi var netikt diagnosticēts, ļoti liela nozīme ir profilaktiskajām pārbaudēm, un reizi gadā katram būtu jāpārbauda asins analīzes, lai konstatētu, vai nav notikušas izmaiņas, un paaugstinājies cukura līmenis asinīs.

Sākotnējā slimības stadijā cilvēks nekādus specifiskus simptomus neizjūt, bet ja cilvēkam ir stipras slāpes, ļoti bieža urinēšana, ja bez zināma iemesla krītas svars, mainās redzes asums, tad,iespējams, ka glikozes līmenis asinīs ir augsts, bet slimība ilgāku laiku nav bijusi diagnosticēta. Tā kā 2.tipa diabēts parasti sākas nemanāmi, un to bieži atklāj pārāk vēlu, tā sekas var būt ļoti nopietnas – paaugstinātā cukura līmeņa asinīs izraisītas sirds asinsvadu slimības kā infarkts, insults u.c. Ir paaugstināts risks iedzīvoties komplikācijās, ko izraisa diabēts – zaudēt redzi, saslimt ar nieru nepietiekamību vai var nākties amputēt kājas.

Aplūko arī šo

Obligāti jāzin ikvienam, kurš izslimojis COVID- 19 pēdējo 6 mēnešu laikā

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “British Medical Journal”, atklāts, ka ikviens, kas izslimojis Covid-19 pēdējo sešu …