Home / Receptes / Aromātiska liepziedu limonāde. Garšīga un ļoti vērtīga. Karstajās dienās neko labāku neizdomāsi!

Aromātiska liepziedu limonāde. Garšīga un ļoti vērtīga. Karstajās dienās neko labāku neizdomāsi!


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt73110/domeenid/www.noderes.lv/tiesilv/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Tas ir īsts veselības dzēriens. Lieliski veldzē slāpes un ir daudz labāks par veikalā nopērkamajām limonādēm un sulām.
Šajā karstajā laikā tas ir vislabākais, nekādu pirktu gāzētu “brīnumu”. Mūsu pašu liepu ziedi, savākti tepat, liepu gatves malā, kur ik dienu eju garām. Pilnīgi ekoloģiski, kas arī nav mazsvarīgi!
SASTĀVDAĻAS:
divas saujas svaigu liepu ziedu
citrons – 1 gab.
medus – 2 – 3 ēdamkarotes
ūdens – 3 litri
PAGATAVOŠANA:
Sākam ar ļoti patīkamu nodarbi – aromātisko liepziedu vākšanu. Tad tie mazliet jāapžāvē saulē. Esiet uzmanīgi, liepziedu saldais aromāts pievilina bites, neriskējiet tikt sadzelti!
Trīs litru burkā liekat divas dāsnas saujas liepziedu un pievienojat divas – trīs ēdamkarotes medus.
Tad sagriežat citronu ar visu mizu, liekat burkā un pārlejat ar tīru vārītu un atdzesētu ūdeni. Ja jums ir pieejams akas vai tīra avota ūdens, to varat nevārīt.
Visu izmaisiet, lai medus ātrāk izkustu.
Burku apsedziet ar kokvilnas drāniņu un noliekat saulē uz 6 – 8 stundām. Ja nevarat burku izlikt ārā, tad vismaz novietojiet to uz saulainas palodzes.
Pilnīgākas garšas iegūšanai limonādi varat atstāt nostāvēties uz diennakti. Intensīvās saules gaismas ietekmē process noritēs ātrāk nekā dzīvoklī, kur saule nespīd tieši.
Tad limonādi jānokāš. To varat darīt caur to pašu drāniņu, ar kuru apsedzāt burku. Visu labi nospiežat, lai limonāde iegūtu intensīvāku krāsu.
Nu varam baudīt, baudīt un baudīt! Tas viss mūsu veselībai. Visvērtīgākā tā būs pirmajās 24 stundās.
Piebilde: liepziedus varat kombinēt ar citiem augiem vai augļiem – piemēram, ar piparmētru, melisu, baziliku, timiānu, kardamonu u.c.
Garšīgi un noderīgi. Nepalaidiet garām – liepziedu vākšanas sezona ir pavisam īsa!
LAI LABI GARŠO!

Aplūko arī šo

Neticami garšīgi salāti ziemai visiem gadalaikiem. Vīram un bērniem ļoti garšo

Sastāvdaļas uz 3 litrīgajām burkām 1. Kāposti – 450 gr. 2. Saldā paprika – 1 …